1 Nisan Pazartesi Okullar Tatil Edildi

1 Nisan Pazartesi Okullar Tatil Edildi

1 Nisan Pazartesi okullar tatil edildi. Bu hafta sonunda yani 31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerin ardından 1 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile alakalı bir açıklama yaparak 1 Nisan Pazartesi günü tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

1 Nisan Pazartesi Okullar Tatil Edildi

Bu Pazar yapılacak yerel seçimlerin ertesi günü yani 1 Nisan 2019 tarihinde okulların tatil olup olmayacağı, öğrenciler kadar eğitimciler tarafından da merakla bekleniyordu. Merak edilen o soru yaklaşık yarım saat önce yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanlığı resmi bir açıklama yaparak 1 Nisan 2019 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini duyurdu.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde de seçimin ertesi günü okullar tatil edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, 31 Mart seçimleri sonrasına denk gelen 1 Nisan Pazartesi gününü resmi olarak tatil ilan etti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir