12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Müjdesi

12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Müjdesi

Binlerce esnaf ve KOBİ’ye müjdeli haber bugün geldi. Bugün itibari ile hayata geçirilen 12 ay geri ödemesiz kredi müjdesi tüm kesimlerde büyük bir sevince neden oldu. Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından kendi öz kaynaklarından sağlanan destekle oluşturulan KGF Destek Kredisi Projesi bugün itibariyle resmen kullanıma sunuldu.. Üstelik kredi % 80 kefaletle kullanılabilecek..

12 Ay Geri Ödemesiz Kredi Müjdesi

Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ ‘lere 500.000 TL ‘ye kadar kredi olanağı sağlayan “KGF Destek Kredisi Projesi” bugün itibarıyla hayata geçirildi. Kredi Garanti Fonu tarafından edinilen bilgilere göre, KOBİ ‘ler, KGF Destek Kredisi sayesinde KGF kefaleti ve uygun maliyetlerle krediye erişim sağlayabilecekler.

Kredi Garanti Fonu ‘nun öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve bugünden itibaren uygulanmaya başlanan proje kapsamında KOBİ ‘lere 500.000 TL ‘ye kadar kredi kullandırılacak. Üstelik kullandırılacak krediler 12 aya kadar geri ödemesiz olacak..

Kredi İçin % 80 Kredi Garanti Fonu Kefaleti Sağlanacak

Bahse konu destek kredisi projesi ile KOBİ ‘ler azami 500 bin TL ‘ye kadar krediyi % 80 Kredi Garanti Fonu kefaleti ile kullanabilecek. Kredilerin vadesi asgari 36 ay, en fazla 60 aya kadar uzatılabilecek. Portföy Garanti Sistemi ile kullandırılacak kredilerin vadesi 12 aya kadar geri ödemesiz olacak.

KGF Destek Kredisi ‘nden yararlanmak isteyenler KOBİ ‘ler bugünden itibaren Halk Bankası, Alternatif Bank, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası, VakıfBank, QNB Finansbank, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Garanti Bankası, Denizbank, Şekerbank, Türkiye İş Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası’na başvuru yapabilecekler.

KGF Destek Kredisi COSME Programının Devamı

KGF Destek Kredisi Projesi, Avrupa Yatırım Fonu ‘nun Kredi Garanti Fonu ‘na sağladığı hibe fonla hayata geçirilen “KOBİ ‘lerin Rekabet Edebilirliği (COSME) Programı ‘nın devamı olarak planlandı. COSME Programı ‘na gösterilen yoğun ilgi sonucu kısa sürede önemli bir kredi hacmine ulaşılmıştı. Hem bankacılık sektörü hem de reel sektörden projenin devamına ilişkin gelen talepler nedeni ile Kredi Garanti Fonu (KGF) Destek Kredisi Projesi de hayata geçirildi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir