2019 YKS – AYT ve YDT Soru ve Cevapları

2019 YKS – AYT ve YDT Soru ve Cevapları

Dün ilk oturumu gerçekleştirilen üniversitelere giriş sınavı YKS ‘nin bugün ikinci oturumu gerçekleştiriliyor. AYT (Alan Yeterlilik Testleri) bugün saat 12:30 itibari ile sona erdi. Sınavdan çıkan öğrenciler şimdiden AYT ve YDT Soru ve Cevapları için yapılacak açıklamaları heyecanla bekliyor. Soru ve cevapları açıklanacak, öğrenciler şimdiden doğru ve cevaplarını öğrenip kaç net yapabildiklerini hesaplayacaklar. İşte 2019 YKS – AYT ve YDT soru ve cevapları..

2019 YKS – AYT ve YDT Soru ve Cevapları

Dakikalar önce sona eren 2019 AYT sınavında Edebiyat – Sosyal Bilimler – 1 testinde 40 adet, Sosyal Bilimler – 2 testinde 40 adet, Matematik testinde 40, Fen Bilimleri testinde 40 adet olmak üzere toplamda 160 adet soru soruldu. Öğrencilerden ilk gelen bilgilere göre Matematik bölümü soruları biraz öğrencileri zorlamış gibi görünüyor.

Bugün ikinci oturum ise YDT (Yabancı Dil Testi ) için yapılacak. Bugün saat 15:45 ‘te başlayacak YDT sınavı için adaylar en geç 15:30 ‘a kadar sınav yerlerinde olup sınıflarına girmiş olmalılar.. Bugün yapılacak Yabancı Dil Testi ‘nde (YDT) ise 80 yabancı dil sorusu sorulacak.

Tüm YKS Soruları ve Çözümleri Açıklanacak

Bugün öğleden sonra gerçekleştirilecek olan YDT sınavı ile bu yılki üniversite sınavı da sona erecek. 1 milyonu yeni mezun olmak üzere 2,5 milyonun üzerinde adayın katıldığı YKS sınavının soru ve cevapları merak konusu.. Sınava giren öğrenciler YKS Puan Hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilmek, doğru ve yanlışlarını tespit edebilmek ve netlerini hesaplayabilmek için soru ve cevaplarını şimdiden merak ediyor. Bizler de sizler için resmi olarak YKS soru ve cevapları açıklanana kadar bulabildiğimiz tüm soru ve cevaplarını buradan yayınlayacağız..

İşte bazı YKS sorularının cevapları

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir