30 Mart Haftasında Vizyonda Olan Filmler

30 Mart Haftasında Vizyonda Olan Filmler

11 filmin bu hafta vizyona girmesi bekleniyor. İşte sizin için bu 11 film ve konuları.

1. Bizim Köyün Şarkısı

Kadrosu Güldüy Güldüy programında oynayan çocuklardan oluşan film Tuğçe Soysop’un yönetmenliğinde seyirciyle buluşuyor. Türü komedi olan filmde şehir hayatını bırakıp köye gelen Çınar ve Zeynep’in köye adaptasyon süreci anlatılıyor.

2. Zor Bir Karar

Feyyaz Duman ve Şükran Aktı’nın başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Ender Özkahraman yapıyor. Filmde Hakkari’de yaşan Eylem ’in öyküsü anlatılıyor. Ailesi ile bir kilim atölyesinde çalışan Eylem burnu ile takıntılara sahip bir kızdır ve burun ameliyat için para bulmaya çalışır. Bu sebeple dağdaki örgüte dahil olur.

3. Kelebekler

Dram ve absürt komedi türündeki film üç kardeşin hikayesini anlatıyor. Filme göre başka başka hayatlar yaşayan bu üç kardeş babalarının çağrısı üzerine otuz sene sonra büyüdükleri köyde toplanıyor. Filmin oyuncuları arasında Serkan Keskin, Ezgi Mola, Bartu Küçükçağlayan ve Tuğçe Altuğ gibi oyuncular yer alıyor. Ayrıca yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı ve kendisinin üçüncü uzun metraj filmi olan bu eser geçtiğimiz günlerde Dünya Sineması alanında Sundance Film Festivalinde verilen Jüri Büyük Ödülü’ne layık görülmüştü.

4. Ruhlar Evi /The Spiritualist

Korku türündeki filmde Laura’nın annesinin ruhunun geldiğini düşünmesi ile kendisinin ve arkadaşlarının ruh çağırmaya kalkması ve bu çağırma sonucu ortaya çıkan gizem dolu olaylar seyirciye aktarılıyor.

5. Thelma

Filmde biyoloji okumak için ailesinin yanından ayrılan ve üniversite hayatı içinde tanıdığı hemcinsi Anja’ya âşık olan ve beraberinde de sahip olduğu doğaüstü yetenekleri keşfeden Thelma’nın hikayesi anlatılıyor. Gerilim ve gizem türünde olan filmin yönetmenliğini Joachim Trier yapıyor.

6. Kickboxer: Misilleme/ Kıckboxer: Retaliation

Özgürlüğüne kavuşmak uğruna zorlu bir dövüşe çıkmaya hazırlanan Kurt’un mücadelesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Dimitri Logothetis bulunuyor. Filmin oyuncuları arasında Mike Tyson ve Jean-Claude Van Damme yer alıyor.

7. Arapsaçı

Bir komedi filmi olan Arapsaçı, Ömer Faruk Yardımcı’nın ikini uzun metraj filmi olma özelliği taşıyor. Filmde eski ünlü bir oyuncunun sahip olduğu ceketin birçok olay döngüsüyle farklı hayatları nasıl birbirine bağladığı anlatılıyor. Film de Şinasi Yurtsever, Köksal Engür, Hakan Meriçliler ve Açelya Topaloğlu gibi oyuncular rol alıyor.

8. Sagu Ve Pagu

Animasyon türünde bir yapım olan film, kuraklığa ve soyu tükenen hayvanlara dikkat çekerek dayanışma ve yardımseverlik gibi konuları yüceltiyor. Filmin yönetmenliğini ise Engin Baştürk yapıyor.

9. Başlat / Ready Player One

Bilim kurgu türündeki film Ernest Cline’ın aynı isme sahip kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Başrollerini Olivia Cooke ve Tye Sheridan paylaştığı 3 boyutlu olan filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg yer alıyor. 2045 yılında geçen filmde sanal gerçeklilik evreni olan OASIS’ te düzenlenen bir yarışmaya katılan Wade Watts’ın başından geçen maceralar seyirciyle buluşuyor.

10. Kâbus

Tuncer Gürbüz’ün yönetmenliğini yaptığı gerilim türündeki film, annesinin ölümünün ardından psikolojik sorunlar yaşamaya başlayan ressam Özge’nin yaşadıklarını anlatıyor.

11. 12 Savaşçı/12 Strong

Doug Stanton’ın yazdığı Horse Soldiers isimli kitaptan uyarlama olan filmin yönetmenliğini Nicolai Fuglsig yapıyor. Tarihi aksiyon türündeki filmin başrollerini Michael Shannon ve Chris Hemsworth paylaşıyor. Filmde 11 Eylül saldırısının ardında, Taliban ile savaşmak amacıyla Afganistan’a giden Özel Kuvvetler biriminin yaşadıkları anlatılıyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir