6 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Detayları

6 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Detayları

Maaşı 5000 TL altında olup nakite ihtiyacı olan herkesin 6 ay ödemesiz kredi kullanabileceği kredi kampanyaları merak konusu.. 3 kamu bankası olan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank nakit paraya ihtiyacı olan herkese düşük faizle kredi kullanma imkanı sunacak. İşte 6 ay ertelemeli kredi başvurusu detayları..

6 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Detayları

Hükümet yetkililerinin girişimleri ile 3 kamu bankası tarafından hayata geçirilen Temel İhtiyaç Kredisi Desteği için kredi başvuruları başladı. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından hayata geçirilen 6 ay ödemesiz kredi kampanyası ile 10.000 Lira ‘ya kadar kredi kullanabilmek mümkün.. Üstelik kredi ödemeleri 6 ay sonra başlıyor..

Kamu bankalarının vatandaşların temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla hayata geçirdiği Destek Kredisi ‘nin şartları şöyle;

Kredi kullanacak kişinin aylık gelirinin 5000 TL ve altında olması gerekiyor. Kampanya kapsamında maksimum 10 bin Lira ‘ya kadar ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. Kampanyada ilk 6 ay ödemesiz, sonraki aylarda ödemeler eşit taksitli olacak yapılıyor. Kredinin aylık faiz oranı % 0,49 olarak belirlenmiş. Kredi vadesi ise 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli olarak belirlenmiş.

6 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Detayları

10 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Temel İhtiyaç Kredisi Desteği için kredi başvurusu yapmak isteyenler Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ‘ın internet şubeleri, mobil şubeleri ya da telefon şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu yapabilirler. Bazı bankaların ATM ‘lerinden de kredi başvurusu yapmak mümkün.. Kredi başvurusu için Covid-19 salgını nedeni ile üst düzey tedbirlerin alındığı bu günlerde banka şubelerine gitmemenizi öneriyoruz..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir