ABD'de Acil Durum İlan Edildi

ABD'de Acil Durum İlan Edildi

ABD’de acil durum ilan edildi. Peş peşe uyarılar yapılıyor ve halk uyarılıyor. Atlantik Okyanusu’ndaki “Florence” adlı tropikal fırtına kasırgaya dönüştü, kasırganın gelecek hafta ABD’nin doğu kesimini vurabileceği bildiriliyor. Kasırga nedeniyle ülkenin doğu kesiminde yer alan Virginia, Kuzey Carolina ve Güney Carolina’da acil durum ilan edildi.

ABD’de Acil Durum İlan Edildi

“Florence” adlı tropikal fırtına Atlantik Okyanusu’nda bugünden itibaren şiddetini artırarak kasırga halini aldı. Bu ürkütücü kasırganın gelecek hafta ABD’nin doğu kesimindeki eyaletleri vurabileceği bildiriliyor. Meteoroloji uzmanları, şu anda Atlantik Okyanusu’nun 2.414 kilometre açığında etkili olan “Florence” tropikal fırtınasının, 1. kategori kasırga halini aldığını duyurdu. Uzmanlar, kasırganın perşembe günü ABD’nin doğu kıyısına ulaşacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

Pek Çok Eyalet Acil Durum İlan Etti

“Florence” kasırgası nedeniyle ABD’nin doğu kesiminde yer alan Virginia, Kuzey Carolina ve Güney Carolina’nın eyalet valileri, acil durum ilan ettiler. Kasırganın Georgia eyaletinde de etkili olabileceği belirtiliyor.
Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Kasırga Merkezi de “ABD’nin doğu kıyısındaki tüm bölgeler, özellikle Kuzey Florida’dan Kuzey Carolina’ya kadar olan kesimler, Florence’in ilerlemesini yakından takip etmeliler. Bu bölgedekiler, kasırga planlarını hazırda tutmalı ve yerel yetkililerin uyarılarına uymalılar.” açıklamasını yaptı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir