Adıyaman Toki Başvuru 2019

Adıyaman Toki Başvuru 2019

Adıyaman Toki Başvuru 2019 işlemleri başladı. Toplu Konut İdaresi (Toki) tarafından Türkiye genelindeki 67 şanslı ile 50 bin adet sosyal konut yapılacağı duyurulmuştu. Adıyaman da bu şanslı iller arasında yerini aldı ve 451 adetlik konut sayısı ile önemli sayıda konutun yapılacağı şehirler arasında yerini aldı.

Adıyaman Toki Başvuru 2019

Adıyaman Toki sosyal konut başvuruları geçtiğimiz hafta başlamıştı. Toki tarafından yapılacak sosyal konut evlerinin başvurusu ile alakalı tüm detayları ve Adıyaman Toki konutları hakkında tüm merak edilenleri bu haberimizde sizler için derledik. Proje kapsamında Adıyaman Merkez Petrol bölgesine 451 daire konut inşa edilecek.

Toki Adıyaman Başvuru Tarihleri – 2019

TOKİ tarafından yapılacak Toki Adıyaman Merkez Petrol sosyal konut evlerinin başvuruları 4 ayrı kategoride kabul edilecek. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri 15 – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. En az % 40 engelli vatandaşlar ise 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Emekli vatandaşların 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapabileceği projede diğer başvurular ise 06 – 22 Mart 2019 tarihleri arasında alınacak. Başvurular yaklaşık 45 gün devam edecek ve 19 Nisan tarihinde sona erecek.

Toki Evleri Adıyaman’da Merkez Petrol Bölgesine Yapılacak

Adıyaman’da inşa edilecek Toki evleri tek proje halinde hayata geçirilecek. Adıyaman Merkez Petrol bölgesine inşa edilecek toplam 451 dairenin 338 adedi 2+1 konutlardan oluşurken 113 adedi ise adet 3+1 dairelerden oluşacak.. Adıyaman Merkez Petrol Toki projesi en geç 36 ayda tamamlanıp daireler hak sahiplerine teslim edilecek.

Adıyaman Toki Başvuruları Nereye Yapılacak?

Adıyaman ‘da yapımı gerçekleştirilecek Merkez Petrol Toki başvuruları Halk Bankası şubeleri aracılığı ile yapılabilecek. Halk Bankası şubelerine giderek Adıyaman Toki evlerinden hangi konut tipine (2+1 veya 3+1) müracaat etmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Toki Adıyaman Konutlarına Kimler Başvurabilir?

Adıyaman Merkez Petrol Toki bölgesine yapılacak 451 adet konutun başvuru şartları da belli oldu.

2+1 konutlara başvuracak olanlar daha önce TOKİ ‘den ev almamış ve konut kredisi kullanmamış kişiler olabilecekler. Ayrıca 2+1 dairelere başvuracak kişilerin üzerlerinde kayıtlı hiçbir ev ya da konut olmamalı ve aylık gelirleri 4500 TL ‘den daha az olmalı. 2+1 dairelere başvurmak isteyenler 25 yaşının da üzerinde olmalılar. Bunlar haricinde T.C. vatandaşı olmayanlar da konut başvurusu yapamayacaklar.

3+1 konutlara başvuracaklar ise başka bir eve sahip olmamaları halinde başka bir şarta sahip olmak zorunda değiller. Şartlar başka bir eve sahip olmamak, 18 yaşından büyük olmak ve T.C. vatandaşı olmak…

Toki Adıyaman Ödeme Şartları

Toki ‘den Adıyaman ‘da yapılacak evlerden satın almak isteyenler kura sonucunda hak sahibi olmaları halinde bir çok ödeme seçeneğinden kendilerine uygun olanları tercih edebilecekler.

2+1 konutlar için yüzde 10, yüzde 12 ya da yüzde 15 peşinat verilebilecek. İsteğe  göre belirlenecek bu tutarın ardından kalan miktar 240 aya kadar vadelendirilebilecek. Taksitler inşaatlar bitirilip daireler teslim edildikten sonra başlayacak. Her yıl memur maaşlarına yapılacak zam oranında taksitler artırılacak.

3+1 konutlar için ise yüzde 10, yüzde 15 ya da yüzde 20 peşinat bedellerinden biri tercih edilebiliyor. Kalan tutar 180 aya kadar taksitlendirilebiliyor. Diğer şartlar ise 2+1 dairelerdeki koşullarla aynı…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir