Ahmet Hakan ve Berna Laçin Arasında Münasebetsizlik Kavgası

Ahmet Hakan ve Berna Laçin Arasında Münasebetsizlik Kavgası

Son dönemde Türkiye’de artan çocuk cinayetleri ve tecavüzleri ve ardından toplumun belli bir kesiminin istediği idam cezasına ilişkin olarak sosyal medya hesabı Twitter üzerinden twitt atan Berna Laçin gündeme bomba etkisiyle yeniden düştü. Berna Laçin yaptığı paylaşımında idamın hem tamamen caydırıcı hem de sorunu kökünden çözecek bir formül olsaydı idamın uygulandığı Medine’de tecavüz olaylarının dünya sıralamasında rekor kıramayacağını belirtmişti. Bunun üzerine harekete geçen savcılık Laçin hakkında soruşturma başlatılması ve toplumun belli bir kesimini alenen şiddet ve baskıya zorlamaya alenen tahrik suçlaması yüzünden yargılanmasını talep etti.
Bu gelişmeler üzerine Hürriyet yazarı Ahmet Hakan kalemini kullanarak bu gündeme ilişkin olarak bugünkü köşe yazısında Berna Laçin’in Türkiye’nin gündemine oturan paylaşımına yer verdi.

Ahmet Hakan Berna Laçin Paylaşımına ‘Münasebetsizlik’ Dedi 

Ahmet Hakan köşe yazısında Berna Laçin’in Medine topraklarında tecavüz rekor kırmazdı söylemine ilişkin olarak Laçin tarafından atılan bu tweet paylaşımını münasebetsizlik olarak yorumladı. Ancak hemen yanına da savcılığın ise Türkiye’nin laik bir sosyal hukuk devleti olduğunu ve herkesin düşüncesini açıklama özgürlük ve hürriyetinin bulunduğunu belirterek el atmasını da tamamen saçma bulduğunu dile getirdi. Ancak Berna Laçin kendisine yeni bir flaş gelişmeyle jet hızında yanıt verdi. İşte Laçin’in Ahmet Hakan’a cevabı…

En Azından ‘Şuna Haddini Bildirin’ Dememiş

Berna Laçin ayrıca Ahmet Hakan’ın köşe yazısında kendisine “şuna haddini bildirin” demediği için teşekkürle yanıt verdi. Elbette bu teşekkür manidar bir teşekkür olup bunun yanında başka başka olaylar nedeniyle de aslında Hakan’ın kendisine köşe yazısında yer verdiğini de söylemek istemediğini dile getirdi. Bütün bu gelişmeler ışığında Ahmet Hakan ile Berna Laçin arasında eni sonu önü arkası hiçbir yere varmayacak polemiğin nereye kadar gideceği şimdiden vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor gibi görünüyor. Bunun yanı sıra hatırlara usta âşık Veysel Şatıroğlu’nun da dediği gibi:
Kim okurdu kim yazardı
Bu düğümü kim çözerdi
Koyun kurt ile gezerdi
Fikir başka başka’ olmasa sözü akıllara gelmiyor değil…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir