Akbank %10,75 Faizli Vadeli Mevduat Kampanyası

Akbank %10,75 Faizli Vadeli Mevduat Kampanyası

Birikim yapmak isteyenler için vadeli mevduat hesabı açmak günümüzde en kazançlı yatırım yollarından biridir. Akbank, müşterilerine kazanç sağlamak adına mevduat vadeli hesap faiz oranlarını mümkün olduğunca yüksek tutmaktadır. Onun için birçok insan vadeli hesap açmak için Akbank’ı seçiyor. İşte bu yazımızda Akbank mevduat hesabı faiz oranları nedir sorusuna yanıt arayanlara bazı bilgiler aktaracağız.

Akbank Mevduat Hesap Türleri

Paralarını değerlendirmek isteyen bireyler Akbank’ın mobil bankacılığı, internet şubesi üzerinden ya da şubelere giderek mevduat hesabı açabilirler. İnternetten açılan hesaplara e-mevduat hesabı, şubelerden açılanlara ise vadeli mevduat hesabı adı verilmektedir. Genellikle internetten açılan vadeli hesaplar daha kazançlı olduğundan bireyler tarafından sıkça tercih edilmektedirler.

Akbank Vadeli Hesap Getirileri

Akbank müşterilerine uygun faiz oranları imkanları sunmaktadır. Buna göre bireyler mobil bankacılık ve internet şubesinden açılan vadeli hesaplarla yüzde 10,75’e kadar faiz oranlarından yararlanırlar.

  • Vade Süresine Göre Hesap Getirisi

1000 TL ve üzeri tüm miktarlara 7 – 27 gün arası vade süresinde yüzde 2 faiz oranı uygulanır. 1000 TL – 99,999 TL arasındaki hesaplara 28 – 400 gün aralığına yüzde 9,25 faiz oranı verilmektedir. 100.000 TL – 2.999.999 TL arasındaki hesaplara yüzde 10,75 faiz oranı uygulanmaktadır. 3 milyon TL ve üzerindeki hesaplara ise Akbank 28  – 91 gün arası vadelere yüzde 4,50 ve 92 – 400 gün arası vadelere yüzde 4,60 faiz oranı sunmaktadır.
Bu verilere göre kazançlı vadeli mevduat vade süresi 28 gün olarak görülmektedir. Sizlere bu yüzden 28 gün içinde açacağınız hesapla ne kadar kazanç elde edeceğinizi belirteceğiz.

  • 28 Günlük Faiz Kazancı

Mesela Akbank’a 28 gün vadeli 11 bin TL yatırırsanız 28 günün sonunda banka tarafından mevduat hesabınıza tam 66,35 TL’lik bir faiz parası aktarılacaktır.
Eğer hesabınızda 100 bin TL’den daha fazla bir miktar varsa, o zaman kazancınız daha fazla olacaktır. Mesela 28 gün vadeli bir mevduat hesabına 101 bin TL para yatırırsanız vade sonunda banka tarafından tam 707,97 TL’lik bir faiz elde edersiniz. Vadeli hesap faiz hesaplama işlemleri sonucunda bu faiz getirisi ciddi bir kazanç gibi görünüyor.
Tabii diğer bankalar 32 gün vadeli mevduatlara çok daha iyi oranlar verebilmektedir. Ama 28 gün vade hususunda en iyi kazanç Akbank tarafından verilmektedir. Yani sizler de 28 gün vadeli mevduat hesabı açmak istiyor ve yüksek faiz oranını hangi bankanın verdiğini araştırıyorsanız mutlaka Akbank’ı seçmelisiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir