Akbank Kredi Erteleme Detayları

Akbank Kredi Erteleme Detayları

Akbank kredi erteleme detayları.. Dünyayı kasıp kavuran korona virüsün ülkemize etkileri de hissediliyor.. Ekonomik anlamdaki bu olumsuz etkileri en aza indirmek isteyen Akbank da corona virüs ile mücadele kapsamında kredi borçlarına dair yeni paketini kamuoyuna duyurdu. Akbank  tarafından yapılan açıklamada kredi borçlarının 3 ay süre ile ertelendiği belirtildi.

Akbank Kredi Erteleme Detayları

İlk olarak kamu bankaları tarafından adım atılan Corona Virüs ile mücadele kapsamında atılan adımlara özel bankalar da dahil olmaya başladı. Bu bankalardan biri de Akbank oldu ve Akbank tüm olumsuzluklara karşı 4 maddelik bir önlem paketi hazırladı.

Akbank tarafından açıklanan kararlara göre corona virüsün ekonomiye etkilerini azaltmak için atılacak adımların ilki kredi borçları için geldi. Akbank yapmış olduğu açıklamasın vatandaşların talep etmeleri durumunda borçlarını belirtilen tarihe kadar erteleyebilecekler.

Bu önlemlerin yanında Akbank bazı bankacılık işlemlerinden önümüzdeki dönemde herhangi bir işlem ücreti de almayacak. Ayrıca nakit kullanım limitleri de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda nakit kullanıl limitleri artırıldı.

Akbank Kredi Erteleme Detayları

İşte Akbank tarafından duyurulan 4 maddelik önlem paketi;

Akbank corona virüs ile mücadele kapsamında yayımladığı 4 maddelik paket.

1- Bireysel ve tüzel müşterilerimizin 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri talep olması halinde mevcut koşullarla 30 Haziran 2020 tarihine kadar ötelenebilecek.

2- Mobil, internet şube ve ATM üzerinden gerçekleştirilecek EFT ve havale işlemleri 30 Nisan 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak yapılabilecek.

3- Müşterilerimizin ATM’lerimizden günlük para çekme limiti kart ile ücretsiz 5.000 Türk Lirası ve ek olarak Akbank Mobil’den QR kod ile ücretsiz 5.000 Türk Lirası olmak üzere 10.000 TL’ye çıkarılmıştı. Bu uygulamanın süresi 30 Nisan 2020 tarihine kadar uzatıldı.

4- Akbank müşterilerinin ortak ATM ‘lerde para çekme, yatırma, bakiye görüntüleme ve kredi kartı borcu ödeme gibi işlemleri 30 Nisan 2020 tarihine kadar ücretsiz hale getirildi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir