Akbank Kredi Faiz Oranları da Düşüşte

Akbank Kredi Faiz Oranları da Düşüşte

Merkez Bankası’nın ikinci faiz indirimi ile hız kazanan banka kredi faizlerindeki düşüş devam ediyor. Bankalardan birbiri ardında gelen faiz indirimi açıklamalarına yenileri eklenmeye devam ediyor. Pek çok banka gibi Akbank kredi faiz oranları da düşüşte.. Akbank tarafından yapılan açıklama ile konut kredisi faiz oranları geri çekildi..

Akbank Kredi Faiz Oranları da Düşüşte

Akbank yapmış olduğu bir açıklama ile konut kredisi faizlerini % 1,17 ‘ye indirdiğini duyurdu. Akbank tarafından kredi faiz indirimine ilişkin yapılan açıklamada; ” Avantajlı ürün ve hizmetleri ile müşterilerine farklı çözümler sağlayan Akbank, konut kredisinde kredi tutarından bağımsız % 1,17 ’den başlayan faiz oranları sunuyor. ” ifadeleri kullanıldı. Akbank müşterileri, talep ve tercihlerine göre uygun ödeme seçeneklerinden de faydalanabiliyor.

İlgili açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, müşterilerin tüm finansal ihtiyaçlarını en iyi koşullarda karşılamayı temel ilke olarak benimsediklerini ifade etti.

Akbank Kredi Faiz Oranları

10 Yıla Kadar Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranı % 1,17

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarını en iyi koşullarda sağlayabilmek için ekonominin değişen koşullarını yakından izliyor ve harekete geçiyoruz. Bu refleksimizle 5 ile 10 yıl vade aralığındaki konut kredisi faiz oranımızı % 1,17 ’ye çekerek müşterilerimizin hayallerindeki eve kira öder gibi taksitlerle kavuşmalarının önünü açtık.” şeklinde konuştu.

Oğuz, ülke ekonomisinin canlanması, istikrarlı bir büyüme düzeyine ulaşabilmesi için Akbank ’ın çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünün altını çizdi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir