Akbank Uzun Vadeli Konut Kredilerinde Oncu


 
Merkez Bankası’nın faiz indirimlerinin ardından bankalar arasında başlayan Konut Kredisinde faiz indirimi yarışı halen devam ediyor.
 
Bankalar genellikle fazla kullanılmayan bir yıllık Konut Kredilerinde faizleri aşağı çekip kredilerini cazip göstermeye çalışıyorlardı. Ancak asıl tüketicilerin işine yarayacak vadelerdeki kredilerde faizler çok da cazip gözükmüyorlardı açıkçası. İşte bu nedenle de bankaların 12 aya kadar olan kredilerde flaş faiz indirimleri yapmaları reklama yönelik bir hamle olarak değerlendiriliyor, aynı indirimlerin ve aynı faiz oranlarının uzun vadeli krediler için de uygulanması talep ediliyordu.
 
Akbank kamuoyunun bu talebini dikkate alarak uzun vadeli Konut Kredisi faizlerini tekrar güncelledi ve 5 yıla kadar vadeli Konut Kredilerinde uygulayacağı faiz oranını yüzde 0,99 olarak açıkladı. Üstelik sektörde yaklaşık 4 bin TL’yi bulan Konut Kredisi kullanma masraflarını da 1000 TL ile sınırlandırdı.
 
Akbank’ın bu hamlesi ise tüketici menfaatlerinin dikkate alınması olarak değerlendirildi ve banka 60 aylık Konut Kredisi için en cazip kredi seçeneğini sunan banka ünvanını da ele geçirmiş oldu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir