Albayrak: Faizler Yüzde Birin Altına İnecek

Albayrak: Faizler Yüzde Birin Altına İnecek

Yüksek faizler nedeni ile her kesimin finansman anlamında sıkıntı yaşadığı biliniyor. Banka faizlerinin düşürülmesi amacı ile çeşitli çalışmalar yapan hükümet yetkilileri ve Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışmalarının meyvesini de almaya devam ediyor. Son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan iddialı bir çıkış geldi. Albayrak; Faizler yüzde birin altına inecek dedi.

Faizler Yüzde Birin Altına İnecek

Bakan Berat Albayrak, OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) tarafından düzenlenen Otomotiv Kongresi ‘ne katıldı ve burada çok önemli açıklamalar yaptı. Bakan Albayrak, “Türkiye güçlü performansıyla yine birilerini üzmeye ve şaşırtmaya devam edecek.” dedi ve güzel haberler verdi.

İşte Bakan Berat Albayrak ‘ın açıklamalarından bazıları:

Konutta Mart ayı itibarıyla günlük takip ettiğim rakamlar çok güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor. Faizler yüzde 1,28 ‘lere geldi. Tahminim mayıs gibi % 1 ‘in altını, % 0,98 ‘i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak.

(İkinci el otomobil satışları) KDV uyuşmazlığında imzaları tamamladık. Uyuşmazlık sorununu da çözmüş olduk.

KDV İndirimleri Yıl Sonuna Kadar Devam Edecek

Berat Albayrak, “Türkiye güçlü performansıyla yine birilerini üzmeye ve şaşırtmaya devam edecek.” dedi. Bakan Albayrak ayrıca, KDV uyuşmazlığında son noktaya gelindiğini ve imzaların Külliye ‘de atıldığını ve şu başlıklara dikkat çekti.

  • KDV uyuşmazlığında son noktaya geldik, imzaları tamamladık, Külliye az önce imzaladı, hayırlı olsun.
  • Cari açıktaki dengelenme hiçbir dönem bu kadar güçlü olmamıştı.
  • Batacak denen Türk Hava Yolları (THY) dünyanın rekor kar ile dünya basınına manşet oldu.

Türkiye Rant Bekleyenleri Üzmeye Devam Edecek

Türkiye güçlü performansı ile birilerini üzmeye devam edecek. İlk çeyrek sonunda büyüme yaşanması şaşırtıcı olmayacaktır. İyileşme süreci yaşıyoruz, özellikle iç talepte bu görülüyor. Mali disiplinden ödün vermeyeceğiz. Türkiye tüm bu süreçlerde yaşadığı imtihanlardan daha da güçlenerek yoluna devam edecek.

Türkiye Tarihi Bir Dönemden Geçiyor

Tarihi bir dönemden geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi her geçen gün kendini geliştirerek yoluna devam ediyor. Ekonomimiz bir toparlanma ve dengelenme dönemine girdi tüm ekonomik göstergeler bunu gösteriyor.

FED kararları sonrası elinde döviz olan ‘eyvah eyvah’ diyor olabilir. 2015 yılında Rusya ‘nın maruz kaldığı döviz atağı 3 senede atlatıldı, biz bunu çok daha kısa sürede atlattık.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir