Altın Fiyatları Son Dakika

Altın Fiyatları Son Dakika

ABD ile İran arasında yaşanan gerginlik sonrasında tüm dünyada tedirginlik yaşanırken altın fiyatları rekor bir yükselişle 305 TL sınırına kadar yükseldi. Tüm zamanların rekoru olan bu sınırda dikkatleri üzerinde toplayan altın, bugün bir miktar gerileyerek dengelenmeye başladı. Peki altın fiyatlarında son durum ne? İşte son dakika altın fiyatları..

Altın Fiyatları Son Dakika

Orta Doğu ’da yaşanan ABD – İran gerilimi tüm piyasaları olumsuz yönde etkiliyor. İran’ın önemli isimlerinden olan Kasım Süleymani ’nin Amerika Birleşik Devletleri tarafından öldürülmesi sonrasında taraflardan yapılan sert açıklamalarla risk algısı hızla yükseldi. Dünya bir anda tedirginlik yaşadı ve savaş senaryoları bile konuşulmaya başladı. Bu gerginlik ise finansal piyasalarda şok etkisi yarattı..

Petrol ve altın fiyatları ani bir refleksle tırmanışa geçti. Ülkemizde altının gram fiyatı, uluslararası piyasalarda altının onsunun da yükselmesinin etkisiyle 305 Lira ‘ya dayanarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

Gerginlik sonrasında brent petrolün varili de 70 doların üzerine çıktı. ABD ile İran ve Irak arasında artan gerginlik, Orta Doğu bölgesinden petrol arzını tehlikeye sokarak fiyatlarda yukarı yönlü baskı oluşturuyor. Dün Asya borsalarında kayıplar % 2’ye yaklaştı. Japonya borsası % 2, Hindistan % 1,6, Hong Kong % 1,5, Güney Kore % 1 civarında geriledi. Avrupa borsalarında da kayıplar % 1 civarında gerçekleşti. Borsa İstanbul endeksi de, % 1 ’in üzerinde değer kaybı yaşayarak 111.000 seviyelerine kadar geriledi.

Son Dakika Altın Fiyatları

Bugün Altın Fiyatları Ne Durumda ?

Piyasalarda dün yaşanan gerginliğin ardından bugün hem altın hem de döviz cephesinde bir miktar gerileme gözlendi. Piyasalarda bir miktar toparlanma ve dengelenme sinyali veren hareketler sonrası saat 10:20 itibari ile altın fiyatları şu şekilde seyrediyor;

Çeyrek altın 490,71 TL, yarım altın 981,46 TL, tam altın 1.957,14 TL, cumhuriyet altını 2.029,67 TL, ons altın 1.566,86 TL, gram altın 300,21 TL ve 22 ayar bilezik 273,79 TL..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir