Altın Hesabı Hangi Banka Avantajlı

Altın Hesabı Hangi Banka Avantajlı

Altın yatırımı her zaman en güvenilir yatırımların başında gelmiştir. Altın yatırımları uzun vadede her zaman kazandırdığı için Türkiye’de vatandaşların en çok yatırım yaptığı üründür.
Bankalarda altın hesabı açarak vatandaşlar altınlarını daha güvenli bir ortamda saklamış oluyor. Günümüzde pek çok banka, müşterileri için altın hesapları açıyor. Peki en avantajlı ve karlı altın hesabı hangi bankada? Hangi bankanın altın hesabı avantajlı? Aşağıda en avantajlı altın hesabı sunan bankaları derledik.
Banklardan altın hesabı açarak kazanç elde etmek istiyorsanız, vadeli altın hesabı açmanız gerekiyor. Vadesiz altın hesabı açmanız durumunda sadece altınlarınızı bankada saklamış olursunuz, bunun dışında herhangi bir kar veya zararınız olmaz.
Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı
1 yıl vade ve en az 100 gram bakiye ile açılan tabela faiz oranı %0,80’dir.
Ziraat Bankası Vadeli Altın Mevduat Hesabı
Minimum Vadeli Altın Mevduat Hesabı açılış tutarı 10 gr altındır. En az 3 aydan başlayıp 1 yıla kadar vadeli altın yatırımlarınızda %0,75, 1 yıldan daha fazla vadeli altın yatırımlarınızda %0,80 faiz veriliyor.

Akbank Vadeli Altın Hesabı
Vadeli altın hesabı açmak için alt limit 500 gr, minimum vade 6 aydır. Ocak ayı boyunca en az 100 gr. Hurda altın getirerek, 500 gr. Üzeri bakiyeyle 1 yıl vadeli altın mevduat hesabı açtıran banka müşterileri 2,5% faiz fırsatından yararlanabiliyor. Eğer en az yarım kilo altın birikiminiz varsa Akbank’ta oldukça kazançlı faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.
HSBC Vadeli Altın Hesabı
Vadeli Altın Hesabınızı, minimum 300 gr’dan başlayarak 32 gün ve üzeri vadelerde açabilirsiniz. Bankanın uyguladığı faiz oranı %1,25
TEB Vadeli Altın Hesabı
Minimum 5 gr ile Vadeli Altın Hesabı açabilirsiniz. Vadeli Altın Hesabını 1 yıl vadeye kadar dilediğiniz vadede cazip faiz oranları ile açabilirsiniz.
1 ay: %0,50
3 ay: %0,75
6 ay: %1,00
1 yıl: %1,25
Anadolubank Vadeli Altın Hesabı
En az 10 gram ile Anodu Bank’ta vadeli altın hesabı açabilirsiniz. Bankanın uyguladığı cazip faiz oranlarıyla altınlarınıza altın katabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir