Altın Son 3 Ayın Dibinde

Altın Son 3 Ayın Dibinde

Yatırımcının dolar yönlenmesi ile altında son 3 ayın en büyük düşüşü yaşanıyor. Altın Son 3 ayın dibinde.. Yatırımcıların gözü Çin ve ABD ticaret görüşmelerinde. Altın fiyatları, son 3 ayın en büyük düşüşünü gerçekleştirmesinin ardından, yatırımcıların Çin ve ABD arasındaki ticaret görüşmelerinden gelen haberleri beklemesi ile birlikte yerinde saydı.

Altın Son 3 Ayın Dibinde

Çin ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticaret savaşında verilen 90 günlük ateşkes Mart ayında sona eriyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Washington ‘da öğleden sonra Çin ‘in üst düzey ticaret müzakerecisi ile bir araya gelecek.

Spot altın % 0,1 artarak 1,325.09 dolara çıktı. Altın fiyatları Perşembe günü % 1,1 düştü ve 9 Kasım tarihinden bu yana en büyük kaybını gerçekleştirdi. Bu düşüşe karşın, altın halen Çarşamba günü 10 ayın zirvesini görmesinin ardından, son 5 haftada dördüncü haftalık kazancına yöneldi.

Altın Yükselişe Geçecek Tahminleri Artıyor

Dolar Spot Endeksi Perşembe günü % 0,1 yükseldikten sonra dün de benzer oranda artış gösterdi. Singapur ‘da Phillip Futures analisti Benjamin Lu, “Altın, yatırımcıların bir kez daha güçlü dolar beklentilerine yönelmeleri ile aşağı yönlü baskı ile karşılaştı,” dedi ve “Ancak uzun vadede altın için iyimseriz. (Kısa vadede) Artan risk iştahı ortamında aşağı yönü düzeltme sinyalleri görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Altın 250 Lira Bandına Çıkabilir

Analistler altının gram fiyatının 222 TL – 227 TL aralığında kalmaya devam edebileceğini belirterek, “Gram altında düşüşlerin kalıcı olmayacağını, 227 liranın altına sarkmalar alım için uygun fırsatlar sunduğunu anımsatmak isteriz. Yıl başından bu yana iki kez 230 lirayı test eden altının gram fiyatının sonraki rallisinde 250 liranın hedef olduğunu öngörüyoruz. ” değerlendirmesinde bulunuyorlar.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir