Altın Ürünlerine 4 Taksit Geliyor

Altın Ürünlerine 4 Taksit Geliyor

Altın ürünlerine 4 taksit geliyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) sektörden gelen yoğun talep üzerine bir çalışma başlattı. Yeni çalışma sonucunda takı, mücevherat ve ziynet eşyalarına kredi kartı ile taksit imkanı sağlanıyor. Konu ile alakalı bir açıklama yapan BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, “Kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren ziynet, takı ve mücevherat ürünlerinde kredi kartına 4 taksit imkanı getirecek düzenleme yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Altın Ürünlerine 4 Taksit Geliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, altın ürünlerine taksit çalışması ile ilgili yaptığı açıklamada, geçen sene Ağustos ayı öncesine kadar bireysel kredi kartları ile altın satışına 4 taksit yapılabildiğini hatırlattı.

Altında Kredi Kartına 4 Taksit Yapılabilecek

2018 yılı Ağustos ayında yapmış oldukları düzenlemeyle kuyumculuk sektöründe kredi kartlarına taksit imkanını kaldırdıklarını ifade eden Akben, kuyumculuk sektöründe yeni bir düzenleme yapacaklarını belirtti. Mehmet Ali Akben, kuyumculuk sektöründe işleri canlandırmak adına işçilik gerektiren takı, mücevherat  ve ziynet ürünlerinde kredi kartına 4 taksit olanağı getireceklerini söyledi.

Kredi Kartına Taksit İmkanı Her Kesim İçin Faydalı Olacak

Külçe altın, gram altın ve çeyrek altın gibi işçilik gerektirmeyen altın ürünlerinde taksit yapılamayacağı özellikle ifade eden BDDK Başkanı Akben, yeni düzenlemenin hem sektör için hem de tüketiciler için faydalı olacağını ifade etti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir