Anadolu 60 Ay Vadeli Çiftçi Kredisi

Anadolu 60 Ay Vadeli Çiftçi Kredisi

Anadolu Bank Tarım Kart ile tarım kredili mevduat hesabı, büyükbaş, süt ve besi sığırcılık kredisi, küçükbaşsüt ve besi kredisi, arıcılık kredisi, risk transfer kredisi, sözleşmeli üretim kredisi isimleri ile çiftçilere yönelik Anadolubank zirai krediler ve ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Yatırım kredileri ve tarımsal işletme kredileri bir taraftan yeni bir arazi alırken çiftçilik yapacağınıza dair belgelerle alınabilir olduğu gibi mevcut bir tarımsal işletmeniz varsa bu konuda da size çözüm olacak ürünleri getirmektedir.

anadolubank-ciftci-kredlieri.jpg

60 Ay Vadeli Çiftçi Kredisi

Anadolu Bank‘ın çiftçilere sunmuş olduğu Anadolubank çiftçi kredileri ile müşterilerine nakit desteği sağlamakla beraber tarım kredili mevduat hesapları ile ihtiyaç duydukları harcamalar için nakit çekim yapabilmelerini kolaylaştırıcıdır. Tarım Kart ile yapılan harcamalar 12 ay süresince vadelendirilebilir. Tarımsal işletmeleri olan çiftçilerin mevcut limitleri aşımında bankalarına limit yükleme talebinde bulunabilirler. Bu kredili mevduat hesabı ile çiftçiler eğer fatura ödemelerinde yeterince limitleri yoksa bu hesaptaki limiti kullanarak faturalarını ödeyebilirler. Risk transfer kredisi ismi ile anılan başka bankalardaki tarımsal krediler kapsamındaki borçlarını da Anadolu Bank’ a transferini sağlayarak 60 aya kadar vadelendirebilirler.

anadolubank-tarimsal-krediler.jpg

Anadolu Bank Arazi – Tarla Alım Kredisi

Anadolu Bank yatırım kredileri ile de işletme açmak, arazi veya tarla almak ve tarımsal çalışmalarda bulunmak isteyen çiftçiler için destekler sunmakta. Arazi veya tarla alımlarında 60 ay vadeli olarak alınabilecek olan kredi ile 2B araziler için de destek olmaktadır. Traktör alımı ve ekipman alımları için de bu kredi desteği devam eder. Diğer bankalarda olduğu gibi Anadolubank arazi alım kredisi başvuru şartları da internetten değil bizzat şubeye giderek başvuru yapma şartı aranmaktadır. Anadolu Bank süt besiciliği ve sera yapımında kullanılacak kredi şekillerini de bu ürünü içerisinde müşterilerine sunmaktadır.

Tarımsal üretim yapan çiftçileri için satım-ekim sözleşmesi ile belirlenen ürününüzü teslim etmek için doğan nakit ihtiyaçları da sözleşmeli üretim kredisi ürünü ile çözüm getiren bir üründür. Tarımsal üretim yapan ve arazi alımlarını artırmak isteyen üreticilerin arazi ve tarla alarak üretim alanlarını genişlemesine yönelik alacakları kredi için bu krediyi alacak klişilerin çiftçi kayıt sisteminde tanımlı olması çiftçilik belgesi başvurusunu yapmış ve almış olamları gerekmektedir. Çiftçilik belgelerini almış olan üreticiler bu tarla-arazi alım kredilerini aldıklarında geri ödemelerini 60 ay vade ile yapabilmektedirler. 6292 sayılı kanun ile yasa kapsamına alınmış olan 2B arazilerin alımına dair finansman desteğini de vermekte olan Anadolu Bank müşterilerine bu ürününde de 60 ay vade sunmaktadır. Arazi kredilerini alan işletmelere ve çiftçilere diğer ürünleri olan traktör kredileri, ekipman kredileri, süt sığırı alım kredileri, sera yapım kredileri ismiyle de diğer ürünleri ile destek olur.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir