Ankara Toki Sosyal Konut Başvuruları Başladı – 2019

Ankara Toki Sosyal Konut Başvuruları Başladı – 2019

Toki ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliği ile 50000 sosyal konut projesi hayata geçiriliyor. 67 ilde kısa sürede yapımı gerçekleştirilecek sosyal konutlara aylık 388 Lira ‘dan başlayan taksitlerle sahip olunabilecek. Sosyal konut yapılacak şanslı şehirlerden biri de başkent Ankara.. Ankara toki sosyal konut başvuruları başladı.  Proje kapsamında Ankara’ya ilk etapta 2.934 adet sosyal konut yapılacak..

Ankara Toki Sosyal Konut Başvuruları Başladı – 2019

Ülke genelinde ev sahibi olmak isteyen herkesi heyecanlandıran TOKİ Sosyal Konut Projelerinden en büyük payı alan illerden biri de Ankara oldu. Ankara ‘ya inşa edilecek 2934 adet sosyal konut 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşacak. Bugünden itibaren başvuruları başlayan sosyal konutlara başvuru bedeli olarak 2+1 daireler için 500 TL, 3+1 daireler için de 1000 TL yatırmak gerekiyor.

Ankara Toki Sosyal Konut Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Toki tarafından alt ve orta gelir gurubu için üretilecek sosyal konutlar için Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılabilecek. Başvuruların fazla sayıda olması halinde noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Kurada hak sahibi olamayanların başvuru ücretleri geri iade edilecek.

Ankara Toki Sosyal Konut Ücret ve Taksitleri

Ankara’da yapılacak sosyal konutlar aylık 388 TL ‘den başlayan taksitlerle satışa sunulacak. İlk başvuru bedellerini yatıranlar kura çekimine katılacak, kura sonucu hak sahibi olanlar ise daire bedellerinin % 10, % 12 ya da % 15 oranında peşinatlarını yatıracaklar. Sonrasında ise daireler bitirilip teslim edildiğinde aylık taksitler ödenmeye başlanacak.

2+1 evlerin fiyatları 116 bin Lira ile 238 bin Lira arasında olacak. 3+1 dairelerin aylık taksitleri ise 759 Lira’dan başlayacak.

Konu ile alakalı bu haberimiz de dikkatinizi çekebilir; Toki Sosyal Konut Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir