Ankara’da Oylar Yeniden Sayılıyor

Ankara’da Oylar Yeniden Sayılıyor

İstanbul’da oy sayımları devam ederken ve tüm nefesler İstanbul için tutulmuşken bir yeniden sayım kararı da Ankara’dan geldi. Ak Parti tarafından Ankara’nın 11 ilçesinde seçim sonuçlarına yapılan itiraz ve oyların yeniden sayılması talebi uygun görüldü. Ankara’nın 11 ilçesinde oylar tüm partilerin temsilcileri nezaretinde yeniden sayılması kararlaştırıldı. Ankara’da oylar yeniden sayılıyor..

Ankara’da Oylar Yeniden Sayılıyor

AK Parti ‘nin itirazıyla Ankara ‘nın 11 ilçesinde büyükşehir belediye başkanlığı için kullanılan oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Yeniden sayım yapılacak ilçeler şu şekilde; Keçiören, Gölbaşı, Altındağ, Polatlı, Sincan, Çankaya, Çubuk, Bala, Pursaklar, Çamlıdere ve Şereflikoçhisar. Ankara’da 11 ilçede büyükşehir belediye başkanlığı seçimi oylarının yeniden sayımı yapılıyor. Oyların sayımına başlandı.

İlçe Seçim Kurulları Yeniden Sayım Yönünde Karar Verdi

AK Parti tarafından verilen itiraz dilekçesi Keçiören, Gölbaşı, Altındağ, Polatlı, Sincan, Çankaya, Çubuk, Bala, Pursaklar, Çamlıdere ve Şereflikoçhisar İlçe Seçim Kurullarınca incelendi. Bahse konu 11 ilçede büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde kullanılan oyların yeniden sayılması kararlaştırıldı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir