Ankara’da Tüm Oylar Yeniden Sayılacak mı ?

Ankara’da Tüm Oylar Yeniden Sayılacak mı ?

Seçim sonrasında tüm gözler oyların yeniden sayılmasına kilitlenmiş durumda.. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok ilde sayımlar devam ederken Ak Parti’den kritik bir hamle geldi. Ak Parti, Ankara İl Seçim Kurulu’na Ankara’da tüm oyların tekrar sayılması için başvuruda bulundu. Peki Ankara’da tüm oylar yeniden sayılacak mı ?

Ankara’da Tüm Oylar Yeniden Sayılacak mı ?

Yerel seçim sonuçlarında oyların çalındığının kesinleşmesinin ardından AK Parti, Ankara’nın tüm ilçelerinde oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna başvuru yaptı. AK Parti Ankara’nın tüm ilçelerinde oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna başvuru yaptı. AK Parti’nin tüm ilçelerdeki oyların sayılması talebinin İl Seçim Kurulu tarafından bugün karara bağlanması bekleniyor.

İl Seçim Kurulu’na Başvuru Yapıldı

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, önceki gün yaptığı açıklamalarda şunları söylemişti;

“Yaptığımız incelemelerde, birçok sandıkta sonuç tutanaklarının gerekçe kısmında geçersiz oyların gerekçesinin yer almadığı, sandık kurulu başkanları tarafından gerekli titizliğin gösterilmediği, bu şekilde seçmen iradesinin doğru bir şekilde sandık sonuç tutanaklarına yansıtılmadığı açıkça görüldüğünde talebimiz kısmen kabul edilmiştir. Kabul edilen sandıklardaki taleplerimizi ve beyanlarımızı doğrulayan somut vakalar göz önünde tutulduğunda ilçe seçim kurulu kararlarının iptaline, asılları ilçe seçim kurullarında mevcut olan itiraz dilekçelerimiz ekinde de bulunan fahiş hataları gösterir sandık kurulu tutanağı ile oy sayım döküm cetvellerine ilişkin sandıkların yeniden sayılmasına çıkan somut olgular karşısında ilçedeki tüm sandıkların açılarak yeniden sayım dökümünün yapılmasına karar verilmesini içerir itirazlarımızı dün itibarıyla il seçim kurullarına sunulmuştur.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir