Antep Fıstığı Filmi ile Gülmeye Devam

Antep Fıstığı Filmi ile Gülmeye Devam

Geçtiğimiz Şubat ayında gösterime giren Antep Fıstığı adlı komedi filmi gişe rekoru kırmıştı. Bunun üzerine yapım şirketi Antep Fıstığı filmini tekrar gösterime sunma kararı aldı. Antep Fıstığı Filminin cumartesi günü yapılan özel gösterimine giden izleyiciler filmin başrol oyuncuları ve yönetmeni ile filmi izleme şansına sahip oldular. Filmin tanıtım toplantısında konuşan filmin yapımcısı Meral Ay ” Şimdiye kadar Gaziantep hep dışarıdan gelen yapımlara ev sahipliği yaptı. Kendi kendimizi ifade ettiğimiz ilk film olacağız. Çok mutluyuz.” dedi.

Bu Film “Anadolu’ya Rol Model Olacak”

Antep Fıstığı filminin yapımcısı Meral Ay filmin Anadolu’ya rol model olacağını, Anadolu’daki güzellikleri ortaya çıkartmak için yeni projeler başlamasına ön ayak olacağını söyledi. Antep Fıstığı filmi ile Gaziantep kültürünü, tarihini, yemeklerini ve değerlerini hem Türkiye’de hem de dünyada tanıtılmak amaçlanıyor. Bu güne kadar sayısız projenin çekildiği Gaziantep hepsinde dekor olarak kullanılmış, ilk kez bir filmde Gaziantep tüm güzelliğiyle gözler önüne seriliyor. Antep Fıstığı filmi Gaziantep’in simgesi haline geldi.

Filmin Konusu

Almanya’da doğup büyüyen Simge’nin babası Gaziantepli biriyle evlenmediği için Simge’nin dedesi oğluyla tüm bağını kopartmıştır. Bir kaza sonucunda anne ve babasını kaybetmiştir. Almanya’da bir başına yıllarca yaşayan Simge Gaziantepli biriyle evlendiğinde hasta olan dedesinin tüm mal varlığının kendisine bırakacağını öğrenir. Hiç bilmediği Gaziantep’e gelen Simge’yi dedesinin yardımcısı ve ailesi misafir eder. Simge zamanla Gaziantep’i sevmeye başlar. Dedesinin yardımcısının oğlu Hayri Simge’ye görür görmez aşık olur. Simge’nin başına gelen tüm aksiliklere karşı Simge’yi koruyan Hayri’ye zamanla aşık olur. Hayri’nin annesi ise Gaziantep’in adetlerini bilmeyen bir gelin istemiyordur. Simge bir an önce bu yeni kültürü öğrenmeye çalışır.

Antep Fıstığı Filminin Kadrosu

Yönetmenliğini Oğuz Yalçın’ın yaptığı Antep Fıstığı filminde İvana Sert, Orhan Uslu, İlker Kurt, Sefa Sezgin, Vural Budu, Selma Güngör, Tuncay Günhan, Ali Sezer Çevik rol almıştır. Senaryosunu Orhan Uslu’nun yazdığı filmin müziklerini Barış Aryay yapmıştır. Antep Fıstığı filminin yapımcılığını ise Meral ay ve İbrahim Ay yapmıştır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir