ATM`den kredi dönemi başladı

ATM`den kredi dönemi başladı
Akbank`ın kredi taleplerine anında cevap veren `Kredi Ekspres Şubeleri`ni hizmete açmasıyla Türkiye`de ATM`lerden kredi çekme dönemi başladı. Faaliyet alanı sadece ihtiyaç, taşıt, konut ve kredi kartları …

Akbank `ın kredi taleplerine anında cevap veren `Kredi Ekspres Şubeleri `ni hizmete açmasıyla Türkiye `de ATM `lerden kredi çekme dönemi başladı. Faaliyet alanı sadece ihtiyaç, taşıt, konut ve kredi kartları olan şubelerden ilki dün Gebze `de, hemen ardından ikinci şube de Beyoğlu `nda açıldı. Bir dakika içinde kredi cevabı verilen Kredi Ekspres şubelerinden kredisi onaylanan müşteriye, Türkiye `de ilk kez yapılan bir uygulamayla, Kredi Ekspres tüketici kredisi kartı verilecek. Müşteri kartını aldıktan sonra istediği bir Akbank ATM `sinden kredisini çekebilecek. Tüketici kredisi kartının günlük nakit çekim limiti 5 bin YTL . Ancak 7 bin YTL kredi alan bir tüketici de kredisinin tamamını aynı gün içinde ATM `den çekebilecek. Bu kartın kullanım süresi ise 30 gün.

SADECE KREDİ VERİLECEK

Akbank Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Binbaşgil , Kredi Ekspresler`in sadece bireysel kredilere özel bir şube olduğunu ifade etti. Şubelerde mevduat, havale, EFT gibi diğer hizmetlerin verilmeyeceğinin altını çizen Binbaşgil , `Şubelerde sadece 3-5 çalışan olacak ve sadece kredi talebi için gelen müşterilere hizmet verilecek. Teknolojik altyapımız sayesinde bir dakikada müşterilere kredi talebinin onaylanıp onaylanmadığı söylenecek` dedi. Binbaşgil , bir Kredi Ekspres şubesinin maliyetinin 100 bin dolar olduğunu bildirdi.

4 YILDA 200 ŞUBE

İlk şubeyi Gebze `de açtılarını söyleyen Binbaşgil , dört yıl içinde 200 şubeye ulaşmayı planladıklarını, şubelerin kredi trafiği yüksek yerlerde açılacağını kaydetti. Şubelerin adının Kredi Ekspres olacağını vurgulayan Binbaşgil , `Sadece tabelanın bir köşesinde Akbank adı yer alacak` dedi.

Küçük-orta çaplı banka

HAKAN Binbaşgil , `Haziran 2006 itibarıyla Akbank `ın bireysel kredi hacmi 5.9 milyar YTL seviyesine ulaştı` dedi. 4.4 milyon kişinin Akbank `tan kredi kullandığını ifade eden Binbaşgil , `70 bin kişiyi konut, 100 binden fazla kişiyi otomobil sahibi yaptık“ diye konuştu. Kredi Ekspres ile tüketici kredisi pazarının genişleyeceğini belirten Binbaşgil , `5 yılda bireysel kredilerimiz 3 kat büyüyecek. Büyümenin 5`te biri Kredi Ekspresler`den gelecek. Akbank markası altında küçük-orta çaplı bir bankanın temelini atıyoruz“ dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir