Bakan’dan Önemli Dolar Açıklaması

Bakan’dan Önemli Dolar Açıklaması

Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün “Adım Adım Ekonomi” toplantısına katıldı ve çok önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Ekonomi alanında dikkat çeken açıklamalar yapan Bakan’dan Önemli Dolar Açıklaması geldi. Faiz ve enflasyonun tek haneye ineceğini açıkladı ve doların yükselmesini bekleyenlere sert çıktı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ” Ağustos – Ekim aylarında dolar toplayanlar şimdi kara kara düşünüyor. Doların yükselmesini çok beklersiniz. Hele ki seçimden sonra daha çok beklersiniz. “dedi.

Bakan’dan Önemli Dolar Açıklaması

“Eylül ayı gibi enflasyonda tek haneli rakamları göreceğiz” diyen Bakan Berat Albayrak ‘ın konuşmalarından satır başları; En önemli yol haritamız Yeni Ekonomi Programı oldu. Bu yılın ilk çeyreğinde çok daha iyi bir performans görüyoruz. Seçim sürecinde olmamıza rağmen bütçe disiplininden taviz vermedik. Yaz aylarında turizm ve tarımın etkisiyle ticari fazla sürecine gireceğiz.

Türkiye ekonomik saldırı sürecine 6 ayda çok güçlü bir refleks gösterdi. Ağustos ayında yaşadığımız tüm bu süreçte, 2 ayda hızlı karar almamızda, 2017 yılında yapılan referandumda yeni sisteme evet oyu veren her bir vatandaşın çok büyük katkısı olduğuna inanıyorum. 2019 yılının ilk çeyreğinde çok daha iyi bir büyüme rakamı bizleri bekliyor. Biz cari fazla sürecine giriyoruz. Son 3 senede 5 seçim oldu Türkiye’de. Bundan sonra artık 4,5 yıl seçim yok. Yerel seçimin de bitmesiyle birlikte bu süreç çok daha istikrarlı bir döneme girecek.

Türk Hava Yolları Dünyaya Manşet Oldu

Geçenlerde mesaj atmışlar ” THY batıyor, şu holding, bu holding batıyor..” Hemen emniyet ile irtibata geçtik, bir baktık ki, bir hücre evinde birisi gözaltına alındı. Sonuç; THY tarihin en büyük karıyla dünyaya manşet oldu.

Dövizin Yükselmesini Bekleyenler Çok Bekler

6 TL ‘den, 7 TL ‘den bol bol döviz alanlar şimdi kara kara düşünüyor: ” Şöyle bir kriz olsa da dolar satsak da kâr etsek.” Çok beklersiniz, hele seçimden sonra daha da çok beklersiniz. Enflasyonla mücadelede sıfır taviz, çok katı ve kararlıyız. Eylül ayında göreceksiniz arkadaşlar tek haneli enflasyon rakamları göreceğiz.

Enflasyon baskılarını azaltmak için tanzim satış noktalarını devreye soktuk. Tanzim satış devreye girer girmez bir iki gün içinde fiyatlar yarı yarıya düştü. Devlet olarak gerekli gördüğümüzde her müdahaleyi yaparız. Devlet olarak desteklerle ilgili üzerimize düşeni yapacağız dedik. 81 vilayette 2,5 milyon isithdam sözü ortaya konuldu. Biz adımları attık, iş dünyası şubat ayında pozitif durumda.

31 Mart ‘ta Kriz Tellalları Tokadı Yiyecekler

Biz söylemden çok icraata bakacağız. Yarının Türkiye’si için çok çalışacağız. Birilerinin son 5 yıldır yürüttüğü operasyonlarına rağmen ayağa kalkacağız. Birilerini üzmeye devam edeceğiz. Bundan önceki spekülasyonların üzerinden geldiysek birilerini yeniden hayal kırıklığına uğratacağız. Nisan ayından itibaren programlarımızı devreye alarak 2018 yılından çok daha iyi bir yıl yaşayacağız. Malum operasyonları yapanlar 31 Mart tarihinden itibaren gerekli tokadı yiyecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir