Bankada Parası Olanlara Müjdeli Haber

Bankada Parası Olanlara Müjdeli Haber

Bankada parası olanlara müjdeli haber Resmi Gazete ‘de yayınlandı. Bankada parası olan ve parasını mevduat hesaplarında tutanları mutlu edecek haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de TL mevduat hesaplarına uygulanan stopaj oranları için değişikliğe gidildi. Bundan böyle bankada parası olanlar daha düşük stopaj ödeyecekler ve daha yüksek getiri elde edecekler…

Bankada Parası Olanlara Müjdeli Haber

Enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplar artık stopaj vergisinden muaf tutulacaklar. Gelir Vergisi Kanunu ‘nun konu ile alakalı maddesinde yer alan tevfikat oranları hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karar bankada parası olanları mutlu edecek..

Daha Az Stopaj Kesintisi Yapılacak

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni kanuna göre, enflasyon oranına bağlı olarak değişken faiz oranı uygulanan 1 yıldan uzun vadeli hesaplardan stopaj vergisi alınmayacak. Karar resmen yürürlüğe girdi..

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir