Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Çekebilirim

Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Çekebilirim

Bankalardan kredi alamayan vatandaşlar nasıl kredi alabilecek olduklarını sık sık araştırıyorlar. Kredi almak isteyen ancak bankalardan olumsuz yanıt alan vatandaşlar genellikle suçu bankada görürken, birçok vatandaş ise kendisinin kredi çekmek istemesine rağmen gelir belgesi olmadığı gerekçe gösterilerek kredi verilmediğini ifade etmekte.
Bu konuda bankalar tarafından alınmış bir dizi önlemler olduğu gibi Türk bankacılık sisteminin bu konuda son dönemde oldukça katı ve düzgün işlediğinin bilinmesi gerekiyor. Zira bankacılık alanında en başarılı ülkeler sıralamasında bulunan Türkiye’nin kredi, kredi kartı ve banka kartı gibi konularda tüm Avrupa’da rekorlar kırdığı, daha önce eşine benzerine rastlanmamış şekilde diğer ülkelerden  çok daha fazla gelişmiş olduğu biliniyor.
Son dönemde kredi çekmek isteyen ancak kredi başvurusuna olumsuz yanıt verilen binlerce vatandaş bulunurken, kredi başvurusuna red yanıtı verilen müşterilerin daha farklı bankalara yönelmesi de kredi puanlarının düşmesine sebep olacak bir etken olarak gösteriliyor. Kredi puanının düşmesine sebep olabilecek olan sürekli olarak kredi başvurusu yapmak, bir takım sorunları da elbette beraberinde getiriyor. Zaten

Neden Kredi Çıkmıyor?

Bankalar eğer ki sizlere kredi vermiyorlar ise bunun arkasında bir takım sebepler yatırıyor olabilir. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız ve gelir belgeniz yoksa bu en önemli sorunlardan bir tanesidir. Gelir belgesi olmayan hiçbir müşteriye bankalar asla kredi vermeyecek oldukları gibi, hiçbir müşteriye gelir belgesiz kredi verilecek olduğunu söylemezler. Çünkü bunun arkasında yatan sebep gelir belgesi olmayan kişilerin bu krediyi geri ödeyip ödeyemeyecek olduğu ile ilgili endişedir.
Bir diğer neden ise Findeks kredi notu düşüklüğü sebebi ile olmaktadır. Eğer Findeks kredi notunuz düşük ise bankalar bu durumda kredi vermeyecek oldukları gibi kredi notu düşük olan müşterilere kredi vermeyen bankalar bir süre sonra tekrar denenmesi gerektiği uyarısında bulunabilir. Kredi çekmek konusunda bankaların neden dolayı red yanıtı verdiğini müşteri temsilcisine sorarak öğrenebilecek olduğunuz gibi, geçmiş kredi ödemelerinizin de bu konuda büyük önem taşıdığını bilmeniz gerekir. Geçmişte kredi ve kredi kartı ödemelerinin geciktirilmesi kredi başvurunuzu olumsuz etkiler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Seda Akbay

3 Comments

  1. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım 0545622****

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir