Bankalar, Krediler ve Kredi Kartları

.

Bankalar her geçen gün dahada çok giriyor hayatımızın içine. Ve bizlerin bankasız bir hayatı hayal etmesi bile imkansız artık. Krediler ve kredi kartları artık olmazsa olmazlarımız oldular neredeyse..

Peki hayatımızda bukadar önemli yer edinen, şirket bütçemizi, kişisel yada aile bütçemizi yakından ilgilendiren kredi ve kredi kartları konusunda neler biliyoruz? Neyi ne zaman kullanmamız gerektiğini, nasıl kullanmamız gerektiğini hiç düşündük mü? Bizler için çok faydalı olduğunu düşündüğümüz krediler bazen bizlerin sonunu hazırlamaktalar. Buna da hepimiz etrafımızda birilerinden şahit olmuşuzdur.

Öncelikle şirket ve işyerleri için önerim, finans konusunda uzman bir personel istihdam etmeleridir. Birçok şirketimizin faydalanabileceği AB Hibeleri, Yatırım Teşvikleri, KOBİ Destekleri, Faizsiz Uzun Vadeli Krediler mevcutken, yüksek faizlerle krediler kullanmaktadırlar. Halbuki yatırım, üretim ve ticarette en önemli şey fırsatları iyi değerlendirmektir. Belki hibe olarak alabileceğimiz yüklü miktarda rakamlar varken, bizler banka banka kredi aramaktayız. İşte bu fırsatları takip edip, çeşitli olanakları sizlere sunabilecek bir finans personeliniz olmalı diyorum öncelikle işyerlerimize..

Peki kişisel olarak kredi kullanmak isteyen diğer insanlarımıza neler tavsiye edebiliriz? Öncelikle şunu unutmayalım ki bankalar da her işletme gibi para kazanma uğraşında olan işyerleridir. Ve her ticaret müessesesinde olduğu gibi bankalar arasında da rekabet mevcuttur. İşte bu yüzden kredi kullanmadan önce size uygun kredi verebilecek tüm bankaları inceleyin. Ve en uygun faiz ve en uygun şartları size hangi banka sunarsa onu tercih edin. Böyle bir durumda emin olabilirsiniz ki en az birkaç puan aşağı çekilecektir faizler. Ve sizin büyük avantajlarınız olacaktır.

Kredi kartları konusuna gelince. Tüm kredi kartlarının aylık faizleri ve Yıllık Üyelik Bedeli adı altında aldıkları miktarları her yerde bulabilirsiniz. Kartlarınızı kullanırken size en uygun şartları sunan kartlarınızı kullanmaya çalışmalısınız. Bu hem sizin menfaatinize olacak, hemde bankaları daha uygun şartlar sunmaları için zorlayacaktır. Ayrıca Kredi kartlarından yıllık alınan ücretlerin yasal olmadığını da bilgilerinize sunarım. Bu konuda da yasal mücadele sonucunda ücretleri geri almış insanlarımız mevcut.

Umarım sıfır faizli kredileriniz bol, uzun vadeli kredileriniz uygun, kredi kartı ve kredi ödemeleriniz zamanında olur. Sağlıklı mutlu günler dileklerimle…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir