Bankalardan Kredi Almak Icin Subat'i Bekleyin

Bankalardan Kredi Almak Icin Subat'i Bekleyin

Birçok insanımızın kredi ihtiyacının ivedi olduğunu ve bir an önce içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtularak saha rahat ve huzurlu bir yaşam sürmek istediğini biliyorum. Bu kredi bağımlılığımızın nedeni gelişen ekonomik şartların bizleri zamanla borçlanarak yaşamaya bağımlı hale getirmiş olması sanırım.

Ancak eğer kredi ihtiyacınız çok çok acil değilse sizlere kredi kullanmak için şubat ayı ortalarını tavsiye ediyorum. Bu sadece benim şahsi görüşüm değil, aynı zamanda birçok ekonomi uzmanının da görüşleri bu yönde.

Bu tavsiyelerin iki nedeni var. Birincisi; Merkez Bankasının faiz indirimleri sürüyor ve bankaların da buna paralel olarak kredi maliyetleri düşüyor. Bu nedenle Şubat ayı içerisinde çok kredi faizleri dahada düşeceğe benziyor. Yeni ve cazip kredi kampanyaları bizleri bekliyor diye düşünüyorum. İkinci olarak da; Bankalar birliğinin aldığı bir karar gereği şubat ayı başlarında uygulamaya geçilmesini beklediğimiz yıllık faiz oranları tablosu. Yani bankalar kredi kullandırırken faiz oranlarını aylık değilde yıllık olarak açıklayacaklar. Böylece kredilerin karşılaştırılması, hesaplanması ve kredi masrafları çok daha açık olacak. Bizlerde kredilerin bizlere maliyetlerini kolayca hesaplayabilecek, karşılaştırabilecek ve bankalar arasında rahat karar verebileceğiz.

Bankalar ve kredileri hakkında gelişmeleri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik hoşçakalın…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir