Başbakan Yıldırım'dan Yeni Açıklama Geldi

Başbakan Yıldırım'dan Yeni Açıklama Geldi

Geçen hafta erken seçimin alınmasının ardından meclis salonunda gergin dolu dakikalar adeta ayyuka çıkmıştı. Bunun bir sonucu olarak da muhalif parti üyeleri adeta birbirine girerek gergin geçecek bir meclis oturumunun sinyallerini vermişti. Sonunda beklenen oldu. Gergin dolu anlar yaşanarak CHP ve AKP üyeleri arasında hararetli tartışmalar yaşandı. Ardından Abdullah Gül’ün CHP kanadından ortak aday çıkarması da bu gerginliği tırmandıran daha doğrusu bardağı taşıran son damla olmuştu. Bunun üzerine 23 Nisan 2018 tarihinde TBMM’nin 98. açılış günü münasebetiyle kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım konuya açıklama getirdi. Sözlerinde şunları söyledi: ” Yalan konusunda kesinlikle titizimdir. Her şeyi tolere edebilirim fakat yalanı asla hoşgöremem.” sözlerine yer vererek konuya ilişkin bir açıklama getirdi.

“Niye Bana Soruyorsunuz Kendisine Sorun”

Ayrıca basın mensuplarının Abdullah Gül’ün gerçekten de CHP’den aday olup olmayacağı sorusu da kendisine yöneltilen soruya ilişkin olarak Yıldırım ek olarak şunları söyledi. “Bu soruyu neden bana soruyorsunuz, gidin kendisine sorun” diyerek konuya kesin bir yanıt getirdi. Bunun dışında yine yeni bir soru işaretini de fitillendiren üstü kapalı göndermede de bulunan Yıldırım: “İhtimallere göre amel edilmez” sözleriyle de eğer aday olursa AKP cephesi bundan nasıl etkilenir sorusuna da bu şekilde yanıt verdi.

“Yersen”

Başbakan Binali Yıldırım, çok ilginç kısa bir kinayeyle de konuya ilişkin olarak yeni bir açıklama getirdi. Bir basın mensubunun Cumhuriyet Halk Partisinden 15 adet üyenin İyi Parti üyesi olmasının demokratik toplum modelinin doğal bir sonucu olduğunu belirtmesi üzerine “Yersen” diyerek tebessüm eşliğinde bir ifadeye vererek konuya kesin ve net bir biçimde açıklık getirdi. Getirdiği bu açıklamanın ardından da söz konusu sorunun çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tamamen ortadan kaldırılması ve her anlamda konunun gündemden düşürülmesine karar verildi. Bu da konuyla ilgili olarak söz konusu sürecin her anlamda günden güne daha da tırmanışa geçeceğini, 24 Haziran tarihine kadar hepimizi daha da gergin dolu geçecek anların geçeceğine bir işaret olarak yerini korumaktadır. Bu da meclisin daha çok ısınacağına bir işaret.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat