Bayram Kredisi Veren Bankalar

Bayram Kredisi Veren Bankalar

Bayram kredisi bazı bankaların bayram zamanlarında kişilere sundukları kredi imkanlarıdır. Hepimizin bildiği üzere bayram demek bir yandan bitmeyen masraflar demektir. Çocukların bayramlıkları, sizin kendinize aldığınız yeni kıyafetler, misafirler için çikolata şeker, evde ikram etmek için tatlı meşrubat darken beklenilenden fazla para harcanabiliyor.

bayram-kredisi-veren-bankalar.jpg

Bu fazla harcamalar finansal açıdan aileleri oldukça zorlayabilir düşüncesi ile bankalar bu dönemlerde müşterilerine bu tarz da bir hizmet sunarak işlerini kolay bir hale sokmalarına yardımcı oluyorlar. Ülkemizde son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir kredi çeşidi olduğundan günümüzde çoğu banka bayram kredisi vermektedir. Garanti, ING, Yapı Kredi, İş Bankası ve Ziraat bankası başta olmak üzere bunların yanı sıra bir çok banka daha bu kredi çeşidini sunmaktadır ama en bilinen bankalar bu alanda yukarıda belirttiklerimizdir. Peki bayram kredileri için nee zaman başvuru yapılabilir.

qnb-finansbank-bayram-kredisi-e1496133071465.jpg

Aslına bakarsanız bu tarihler tamamı ile bankaların kendi seçimine kalmış bir durumdur. Örneğin bir banka bayrama 2 hafta kala başlatırken diğer bir banka bu başvuruları 3 hatta ve hatta 4 hafta öncesinden başlatabilir kimi bankalarsa bayramın başlaması ile kredi başvurularını başlatır.

vakifbank-geleneksel-bayram-kredisi.jpg

Bayram kredisi almadan önce banka seçimizi dikkatli yapanız oldukça önemlidir. Her bir bankanın internet sayfasını ziyaret ederek orada yer alan tablolar yardımı ile almak istediğiniz tutar, bankanın kaç vade ile verdiği, faiz oranının ne olduğunu ve geri ödeyeceğiniz tutarı görebilirsiniz. Krediyi almadan önce bilinçli olmanız oldukça önemlidir.

Eğer ne alıp ne ödeyeceğinizi önceden bilirseniz ona göre daha iyi bir şekilde olayları finance edebilirsiniz. Her kredi de olduğu gibi bayram kredisinin de kendine ait bazı başvuru şartları mevcuttur. Aslında bu şartlar diğer krediler için de geçerli olan şartlardır.

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız geçerli bir nüfus cüzdanınızın olması eğer yabancıysanız da geçerli bir pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Son olarak ta bu kredi için her kredide olduğu gibi belli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa ne yazık ki bankanın size verebileceği bir kredi yoktur. Geliriniz belgeleyecek bir maaş bordrosu veya buna benzer bir evrağınızın olması gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir