Bayram Öncesi Ödemeler Ne Zaman Yapılacak ?

Bayram Öncesi Ödemeler Ne Zaman Yapılacak ?

Bir bayram daha yaklaştı ve vatandaşlar büyük bir heyecanla kendilerine yapılacak ödemeleri beklemeye başladı. Hiç şüphesiz bayrama en çok sevinenler geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yıl da emekliler olacak. Emekliler bu bayramda da maaşlarına ek olarak 1000 Lira ‘lık bayram ikramiyelerini alacaklar. Bayram öncesi maaşların yatacağı tarih de belli oldu. Peki bayram öncesi ödemeler ne zaman yapılacak ? Diğer ödeme bekleyenler ise Memurlar, işsizlik maaşı alanlar ve kısa çalışma ödeneği alanlar.. İşte bayram öncesinde maaşların yatacağı o tarihler..

Bayram Öncesi Ödemeler Ne Zaman Yapılacak ?

Bayram öncesinde maaş, ikramiye ya da diğer ödemelerin ne zaman yapılacağı konusu en çok merak edilen konulardan bugünlerde.. Çalışan çalışmayan herkes bayram öncesinde hesaplarına yatırılacak ödemelerle bayram ihtiyaçlarını karşılamak için sabırsızlanıyorlar. İşte memur maaşlarından emekli maaşlarına, çalışan maaşlarından emekli ikramiyelerine kadar tüm maaş ödemelerine ilişkin bilgiler..

Bayram öncesinde emeklilerin en çok merak ettikleri konuların başında maaş ödemeleri ve bayram ikramiyeleri konusu.. Bayram öncesinde emekli maaşları zaten hesaplara yatmış olacak. Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih de belli oldu. Buna göre emekli ikramiyeleri 31 Mayıs tarihine kadar hesaplarda olacak.. Böylece tüm emekliler maaşlarına ek olarak bin TL tutarındaki bayram ikramiyelerini de ceplerine koyacaklar..

Diğer taraftan memur maaşları da bayram öncesinde hesaplarda olacak..

Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşları da Hesaplara Yatacak

Bayram öncesinde sevinecek kesimler emekli ve memurlar değil elbette.. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ‘tan bir müjde de işsizlere ve kısa çalışma ödeneği alanlara geldi. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre işsizlik maaşı alanların ve kısa çalışma ödeneğinden yararlananların ödemeleri de bayram öncesinde 31 Mayıs tarihinde hesaplarına yatırılacak. Böylece tüm kesimler bayram öncesinde nakit ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir