Bayramda Kredilerin Vadesi Uzadı, Faizler Dustu

Bayramda Kredilerin Vadesi Uzadı, Faizler Dustu

FAİZLER 0.80’E KADAR İNDİ

Eylül sonuna kadar devam edecek kampanyada, Ziraat Bankası yüzde 0.95, İş Bankası yüzde 0.97-1.35, Vakıfbank yüzde 0.89, Halkbank yüzde 0.80, Yapı Kredi yüzde 1.59 faiz oranıyla kredi veriyor.

Ramazan bayramı yaklaştı. Bayrama bir hafta kala bankaların, geleneksel hale gelen bayram kredilerinde yarış hızlandı. Kredi yarışını, yıl sonunun yaklaşması, bankaların hedef ciro ve hedef kredilerini tutturma gayreti de etkiliyor. Bu yarışla, geçtiğimiz yıl 1.30’lar seviyesinde olan bayram kredilerinin aylık faiz oranı ise bu yıl, global krizin etkilerine rağmen yüzde 0.89’lara kadar indi. “Bayram Şekeri”, “Erken Gelen Bayram”, “Geleneksel Bayram Kredisi”, “Cebimde Kredi” gibi isimlerle tüketicilere tanıtılan kredilerin faiz oranları, yüzde 0.89 ile yüzde 1.59 arasında değişiyor.

Faizler değişken olsa da bankalar komisyon, sigorta primi gibi masraflarıyla farklılaşabiliyor. Bir banka en düşük faizle kredi verirken, sözkonusu masraflar sebebiyle en yüksek aylık kredi faizini uygulayan bankadan daha ucuz kredi kullandırabiliyor. Uzmanlar, kredi alırken aylık faiz oranından çok, almak istediğiniz kredi tutarının, kaç ayda ödeneceğine ve toplamda ne kadar ödeme yapılacağına dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Kim hangi şartta kredi veriyor?
* Ziraat Bankası: Bayrama özel ihtiyaç kredisi kampanyası başlatan banka, bütün ihtiyaçlara yüzde 0.95 faizli kredi veriyor.
* İş Bankası: Aylık yüzde 0.97 faizle ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz, 5 bin YTL’ye kadar, 10 ay vadeli bayram kredisi veriyor.
* Vakıfbank: Yüzde 0.89’dan başlayan faiz ve 12 aya varan vadelerle 10 bin YTL’ye kadar kredi veriyor.
Halkbankası: 5 bin YTL’ye kadar 0.80 faizle kredi sağlıyor.
* Yapı Kredi Bankası: Banka, 36 ay vadede 10 bin YTL’ye kadar yüzde 1.59 faizle ile kredi veriyor.
* Denizbank: Tüketicilere, evraksız, kefilsiz, 36 ay vadeli krediyi erişimi kolay ve hızlı olan “Cebimde Kredi” ile veriyor.
* Finansbank: Kampanyada verilen kredi 1250 YTL. 60 ay vadeli verilen bu kredinin aylık taksit ödemeleri 37 YTL’ye denk geliyor.
* Garanti Bankası: Ramazan ve bayram dönemi boyunca yüzde 0’dan başlayan faiz oranlarıyla, 60 aya varan vadelerle, 50 bin YTL’ye kadar olan ihtiyaçlar için, kefilsiz bireysel ihtiyaç kredileri sunuyor.
* Akbank: Axess, kefilsiz düzenlediği kampanya ile ayda 99 YTL taksitle 1000 YTL avans veriyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir