Bekçi ve Polis Alımı Tüm Detayları – 2019

Bekçi ve Polis Alımı Tüm Detayları – 2019

Polis ya da bekçi olmak isteyenler için 2019 yılı şanslı bir yıl olacak. Pek çok gencimizin merak ve heyecanla beklediği alım şartları ve başvuru koşulları belli oldu. Polis ve Bekçi alımlarına ilişkin tüm detaylar en yetkili isim tarafından duyuruldu. İşte bekçi ve polis alımı tüm detayları..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis ve bekçi alımlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, 8000 bekçi alınacağını açıklayarak, “Çarşamba günü alıma çıkacaklar. İstanbul ‘a şu ana kadar 4000 bekçi verdik. Yeni geleceklerle birlikte 1000 bekçi daha vereceğiz. İstanbul ‘daki bekçi sayısı 5000 olacak.” ifadelerini kullandı.

Bekçi ve Polis Alımı Tüm Detayları – 2019

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerel seçim çalışmaları kapmasında İstanbul ‘un Silivri ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu. Yerleşim birimlerinde bekçi sayısının artırılacağını belirten Süleyman Soylu’nun, “Cumhurbaşkanı Erdoğan diyor ki; ‘Süleyman, eğer vatandaşım uyurken bekçi sesini duymazsa, senden bunun hesabını sorarım.’ Yandık.” demesi miting alanındaki dinleyicileri güldürdü.

8000 Bekçi, 15000 Polis Alınacak

Bakan Süleyman Soylu, konuşmasında bekçi alımlarıyla ile ilgili tarihi de açıkladı. Soylu, iki kez 10.000 bekçi aldıklarını ifade ederek, “Şimdi 8.000 bekçi alıyoruz. Çarşamba günü alıma çıkacaklar. 28.000 bekçi olacak. İstanbul’a şu ana kadar 4.000 bekçi verdik. Yeni geleceklerle birlikte 1000 bekçi daha vereceğiz. İstanbul’ daki bekçi sayısı 5000 ‘e çıkacak. İstanbul ‘da günde 78 kez evden hırsızlık vakası yaşanıyordu. Bu sayı şimdi 57 ‘ye düştü. Tüm Türkiye ‘de bu oranda düşüş gözlemliyoruz. Türkiye ‘deki tüm asayiş polislerini topladık, bu oranı % 30 daha düşürmelerini tembihledik. 3 – 4 gün sonra açıklanacak 15.000 polis daha alıyoruz. Bu alımlardan 5000 adetini İstanbul ‘a vereceğiz. Artık İstanbul, her tarafında huzurun, güvenin, asayişin temin edildiği bir şehir olacak. Huzurun, güvenliğin başşehri İstanbul olacak.” dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir