Belgesiz Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

Belgesiz Kefilsiz İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisinin temel maksadı, kişilerin nakit para ihtiyacını belirli bir şekilde karşılama amacı taşımaktadır. Kısa vadeli olarak genelde tercih edilen bu kredi türünde, pek çok talebin olduğunu ve nakit ihtiyaçlarında tamamlandığını görebiliyoruz. Genelde çok yüksek bir tutarda çekilmeyen bu kredi türlerinde, ödeme usullerinde de çeşitli vade farkları tutulmaktadır. Faizlerde genel olarak bankaların birbirilerine rekabetlerine göre de değişebilmektedir.
Belgesiz kefilsiz ihtiyaç kredisi almak mümkündür. Bunun için kişinin kredi notu üzerinden de değerlendirme yapılmakta ve kefil ya da belge istenmeden ihtiyaç kredisi verilebilmektedir. Burada önemli olan kredi notunun yüksek olması ve bankanın güvenebileceği bir müşteriye parasını vererek, geri düzenli bir ödeme almasıdır. Bu yüzden de genelde bu tür belge istenmeyen ve kefilsiz olan kredilerde, önemli bir güven sisteminde bankalar, kredi notu üzerinden yola çıkabiliyorlar.
İhtiyaç Kredisi Almak ve Ödeme Planlaması
Gerçek kişilerin kullanabildiği ihtiyaç kredisi, kişilerin birşeyi satın almak, borcunu kapatmak ya da farklı giderleri üzerinde ödeme yapmaları gerektiğinde önemlidir. Yeni çıkan bir telefonun satın alınması, bilgisayar alımları, diğer istek ve masraflara göre bu tür kredinin işlevi büyüktür. Belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisi almak için, artık kolay bir şekilde başvuruların yapılabileceği de unutulmamalıdır. Birçok banka, mobil bankacılık ya da internet şubesi üzerinden ortalama 10.000TL’ye kadar başvurularda, şubeye gelinmesine gerek duymamaktadırlar. Genelde ad ve soyad, TC kimlik no, telefon numarası ve diğer istenen bilgiler, kredi çekmeyi düşündüğünüz bankasının sitesine girerek tamamlayabilirsiniz. Sonrasında ise size geri dönüş yapılarak kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı bildirilecektir.
Her ne kadar nakit paraya ihtiyacımız olduğu için belgesiz kefilsiz ihtiyaç kredisi arasakta, ödeme planlanmasının da mutlaka iyi yapılması gerekmektedir. Çünkü kredi ödemelerinde bazı kişilerin doğru bir gelir ve gider hesaplamaları yapmadıkları için borçlarını ödemelerinde gecikmeler olabilmektedir. Bu gecikmelerden dolayı da, kişinin kredi notu düşmeye başlamakta ve birde faiz eklenmektedir. Bundan dolayı da mutlaka kredi almadan önce size gelen parayı çok iyi hesaplamalı ve ihtiyacınız olandan fazla bir kredi miktarını da çekmemeniz daha önemlidir.
İhtiyaç Kredi Tutarı ve Vadeler ile Faiz
Genelde kredi tutarı baz alınarak ve vade farkı hesaplanarak, faiz eklenmektedir. Bu yüzden de uzun süre vade farkı olan krediler, faiz bakımından fazla bir miktarı taşımaktadır. Bankalara göre değişen faiz oranlarını inceleyecek olursak 10.000TL’yi 9 ay vadeli yaptığımızda;

  • X bankasında verilen 1,25 oranındaki faiz ile aylık 1.196,10TL ödenmektedir. Toplam tutar 10.814.90TL’dir.
  • Y bankasında verilen 1.30 oranındaki faiz ile aylık 1.999.57TL ödenmektedir. Toplam tutar 10.846.13,
  • Z bankasında verilen 0.99 oranındaki faiz ile aylık 1.178.15TL ödenmektedir. Toplam tutar 10.653.35TL

olarak hesaplanabilmektedir. Sizde buna göre tüm hesaplamalarınızı yaparak, bankalar arasında seçim yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

2 Comments

  1. Acil 25000tl ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirim bankalarda puanim yok diye cikmiyor ssk var 2100 tl gelirim var yan gelirim de 700tl le acil cvp

  2. Merhaba. Ben serbest çalışanım ve gelir belgem yok. Kendi iş yerimi kurmak için 20.000 tl ye ihtiyaç var. Lütfen yardımcı oşur musunuz? Selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir