Beyaz Saray’dan Kritik Suriye Açıklaması

Beyaz Saray’dan Kritik Suriye Açıklaması

Beyaz Saray, Suriye’deki son durum ve gelecekte Amerika Birleşik Devletleri’nin planladıkları ile ilgili olarak önemli bir takım açıklamalarda bulundu. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamalarda, Suriye sınırları içerisinde DEAŞ’ın yok edilmesine yaklaşıldığını ve bu hususta yürütülen operasyonlarında sonra yaklaşmakta olduğu belirtildi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamalarda, Amerika Birleşik Devletleri ve bölgedeki ortaklarının, Suriye içerisinde DEAŞ’ı bitirmek konusunda son derece kararlı olduğu ve bunun her şekilde sağlanacağı belirtildi.

Operasyon Sona Yaklaşıyor

Beyaz Saray tarafından yapılan Suriye ile ilgili açıklamalar doğrultusunda, operasyonların sonu gelmek üzere. Suriye’deki DEAŞ’ı yok etmeye yönelik operasyonlar sona yaklaşmakta ve bitmek üzere diyen Amerika Birleşik Devletleri, kendilerinin ve de bölgedeki ortak hareket ettiği diğer güçlerin, DEAŞ tehdidini bitirmek için kararlı olduklarını ifade etti. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri’nin bölgede kesin ve kalıcı olan uzun soluklu çözümler için çalıştığı ve DEAŞ örgütünün bir daha hiçbir koşulda ortaya çıkamaması için kapsamlı bir mücadele yürütüldüğünün altı çizildi. Açıklamada, bölgede barışın tesisi için Birleşmiş Milletlerin ve bölge güçlerinin de bir bütün olarak hareket etmesinin önemine de vurgulandı ve barış için herkesin harekete geçirilmesi için çabalanacağı da ifade edildi. Amerika Birleşik Devletleri Ulusal İstihbarat Ajansı Direktörü Coats ise Beyaz Saray tarafından Suriye hakkında dün itibari ile bir karara varıldığını Amerika Birleşik Devletleri’nin aldığı bu kararı çok yakında açıklayacağını bildirdi.

Trump Suriye’den Dönmeyi Düşünüyor

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ise, Suriye’den artık dönmenin vaktinin geldiğini ve bunu çok ciddi bir şekilde düşündüğünü her fırsatta ifade ediyor. Donald Trump, Suriye’deki varlıklarının ciddi anlamda masraflı olduğunu ve bu sebep doğrultusunda geri dönüş için bir takım hazırlıklar içerisinde olduklarını belirtiyor. ABD Başkanı, aynı zamanda Suudi Arabistan’ın da verecekleri karar ile çok yakından ilgilendiğini ifade ediyor. Donald Trump, Suudi yetkililere eğer Suriye’de kalmamızı istiyorsanız maliyetlerimizi karşılayın demişti. Amerika Birleşik Devletleri’nin kendi yerine bölgeye Fransa Devletini yerleştirmeye çalıştığı da konuşulan konular arasında idi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat