Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Canlı Yayın Detayları

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Canlı Yayın Detayları

Yaklaşık son 3 aydır Türkiye’nin en önemli gündemlerinin başında hiç şüphesiz İstanbul seçimleri geliyor. İstanbul’da yenilenecek seçimlerde Cumhur İttifakı ‘nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile Milleti İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu yeniden yarışacaklar. Seçimlere ilişkin hazırlıklar tüm hızı ile devam ederken her iki adayın televizyon ekranlarında karşı karşıya geleceği açık oturum daha şimdiden merak konusu oldu. İşte Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu canlı yayın detayları..

Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Canlı Yayın Detayları

Oldukça zorlu geçeceği tahmin edilebilen İstanbul seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım ile Milleti İttifakı’nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu TRT ekranlarında karşı karşıya gelecek. Her iki partinin yetkili organları tarafından istişare edilen ve hazırlıkları sürdürülen açık oturum öncesinde canlı yayının yayınlanacağı televizyon kanalı konusunda anlaşma sağlandı. Merakla beklenen canlı yayın programı TRT ekranlarında olacak.

İmamoğlu – Yıldırım Canlı Yayın Günü ve Saati

Sadece İstanbullular değil tüm Türkiye tarafından merak edilen canlı yayının henüz günü ve saati netlik kazanmadı. Canlı yayının yapılacağı gün ve saatle alakalı 2 partinin yetkili organları Pazartesi günü bir görüşme gerçekleştirecekler.  Pazartesi günü yapılacak bu görüşmede canlı yayının günü ve saatinin netlik kazanması bekleniyor.

Yıldırım – İmamoğlu Canlı Yayını Nefes Kesecek

AK Parti li İstanbul adayı Binali Yıldırım dün akşam bir canlı yayın programına katılmıştı. Bu canlı yayında kendisine CHP ‘nin adayı Ekrem İmamoğlu ile katılacakları canlı yayında bir tartışma yaşanıp yaşanmayacağı sorusu yöneltildi. Binali Yıldırım bu soru için “Kesin olacak” ifadesini kullandı.

Canlı Yayını Tek Moderatör İdare Edecek

İki zorlu adayın katılacağı ve tüm Türkiye ‘nin ekranlara kilitleneceği canlı yayına başka bir aday katılmayacak. Ayrıca programı sadece tek bir moderatörün yöneteceği belirtiliyor. Canlı yayının süresi ise henüz netlik kazanmadı.

İmamoğlu ve Yıldırım Canlı Yayında Neleri Konuşacak

İlgili canlı yayına ilişkin CHP adayı Ekrem İmamoğlu ise şu açıklamaları yaptı;

” Biz zaten daha önce düşüncelerimizi defalarca söylemiştik. Bu çağdaş bir ortamın gereği. Asla şartlı bir süreci kabul etmemekle birlikte, İstanbul konusu üzerinde konuşmada hemfikirim. Tabi İstanbul’ un geçmişi, geleceği ve 31 Mart ‘ta yaşadığı seçim süreci var. Bunları da tartışacağımız bir programı çok isterim. Sanırım 17 yıldır memleket böyle bir görüntüyü görmedi. Bunun görülmesi ülkemizin demokrasisi adına sevindirici bir hareket olacaktır. Umuyorum gerçekleşir. Arkadaşlarım görüşecekler. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir