Bu Hafta Gösterime Giren 9 Yeni Film

Bu Hafta Gösterime Giren 9 Yeni Film

Bu hafta tam 9 film gösterime giriyor. Filmlerden 5 tanesi yerli iken 4 tanesi yabancı.
Bu hafta vizyona girecek olan filmler şunlar:

Eski Kocam(ız) – Forget About Nick

Film birbirini tanımayan ve tek ortak noktaları eski eşleri ve onun tarafından terkedilmeleri olan iki kadının aynı evde yaşamaya başlaması ile gerçekleşen olayları anlatıyor. Filmin başrolünde Nick karakteri ile Haluk Bilginer oynarken Nick’in ilk eşi Maria rolünde Norveçli oyuncu Katja Riemann, ikince eşi olan Jade rolünde de Ingrid Bolsø Berdal yer alıyor. Romantik Komedi türündeki filmin yönetmenliğini Margarehthe von Trotta yaptı.

Can Feda

Filmin konusu 7 yıldır dünyanın en tehlikeli yerlerinden birinde süregelen iç savaş ve bu savaş esnasında hiç kimseden yardım almadan o bölgeye giren Türk askerinin yaşadıklarıdır. Yüzbaşı Alparslan ve 6 kişilik Özel Kuvvetler Timinin kimse olmadan bu bölgeye girerek vicdan muhesebesi yaparak hala insan olarak kalmaya devam etme çabası anlatılmaktadır. Filmin başrollerini Burak Özçivit ile Kerem Bürsin göğüslerken yönetmenliği Çağatay Tosun yapıyor.

Kızım ve Ben

Gerçek bir hikayeyi sinemaya aktaran Kızım ve Ben filminin konusu eşi tarafından terkedilen Doruk (Cemal Hünal) ve kızı Zeynep’in (Zülal Memişoğlu) yıllar sonra Doruk’un eski eşi Serap’ın (İrem Helvacıoğlu) geri dönmesi ile hayatlarının altüst oluşu. Filmin yönetmen koltuğunda Murat Gürvardar oturuyor.

Fındık İşi 2 – The Nut Job 2: Nutty by Nature

Sincap Surly ve arkadaşları bir fındık dükkanında yaşarken dükkandaki bir kaza sebebiyle evsiz kalırlar. Kalacak hiçbir yerleri olmayan Surly ve arkadaşları mecburen parka diğerlerinin yanında giderler. Fakat burada da onları kötü bir sürpriz beklemektedir. Yaşadıkları parka lunapark yapılacaktır. 3D Animasyon olan filmin yönetmenliğini Cal Brunker yapıyor.

Karanlık Sır – Marrowbone

Yönetmenliğini Sergio G. Sánchez’in yaptığı korku türündeki film farklı yetimhanelere gönderilmemek adına annelerinin ölümünü gizleyen 4 kardeşin evlerine muallat olan şeytani varlıkla yaşadıklarını anlatıyor. Filmde dört kardeşi Allie rolüyle Anya Taylor- Joy, Jack rolüyle George Mackay, Jane rolüyle Mia Goth ve Billy rolüyle Charlie Heaton canlandırıyor.

Karımı Gördünüz Mü?

Komedi türündeki filmi Bülent Pelit yönetirken oyuncu kadrosunda ise Peker Açıkalın, Ivana Sert ve Nuri Alço gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmde, oldukça ünlü ve zengin olan iş adamı Hakkı Geçer, kendine ait birçok otel ve yat olmasına rağmen eşinin isteği üzerine farklı bir otele gittiklerinde eşini kaybeder ve onu aramaya başlar.

Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı – Louis and Luca: The Big Cheese Race

Animasyon türündeki filmin yönetmen koltuğunda Rasmus A. Sivertson var. Geleneksel Peynir Yarışının gelmesi ile heyecanlanan ve tüm hazırlıklara başlayan Louis şampiyon olacağını herkese kanıtlamak amacıyla arkadaşının atölyesi üzerine bahse girer. Fakat rakibinin yerel peynir fabrikası müdürü Clapton olduğunu öğrenince paniğe kapılması ile yaşadıkları anlatılıyor.

Eyvah Karım

Sosyetik ve zengin olan bir çiftin hikayesinin anlatıldığı film karısının tatile çıkmasıyla çapkınlık planları yapan eşin başına gelenleri konu alıyor. Filmde yaptığı planların evine giren 3 hırsız tarafından bozulması yetmezmiş gibi bir de karısının sürpriz yaparak gelmesi ile herşey arap saçına dönüyor. Filmde Asuman Damab ve Yösi Mizrahi başrolleri paylaşırken yönetmen koltuğunda ise Raşit Çelikezer oturuyor.

Antep Fıstığı

Şubatta vizyonda olan ve yoğun talep nedeniyle 6 Nisan’da tekrar vizyona giren komedi türündeki film dedesinin vasiyeti ile Almanya’dan Gaziantepe gelen Simge ile ona ilk görüşte aşık olan Hayri’nin ve Simge’yi kabul etmeyen Hayri’nin annesi Ümmühan’ın hikayelerini anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Oğuz Yalçın otururken Ivana Sert, Orhan Uslu ve İlker Kurt gibi oyuncular yer alıyor.
 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir