Bugün Bankalar Açık mı ? Bankalar Açık Olur mu ?

Bugün Bankalar Açık mı ? Bankalar Açık Olur mu ?

Son dönemde pek çok bayramda olduğu gibi bu bayramda da idari izin ile tüm devlet memurlarının izin süresi 9 güne çıkartıldı. Peki bu tatillerde bankalar açık olacak mı? Bugün bankalar açık mı? 9 günlük bayram tatili ve resmi tatil günlerinde hangi banka şubeleri açık oluyor? İşte merak ettiğiniz o sorunun cevabı..

Bugün Bankalar Açık mı ? Bankalar Açık Olur mu ?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatilleri 9 güne çıkarıldı. Ancak kamu çalışanlarına idari izin verilerek uzatılan bayram tatillerinde bir kafa karışıklığı oluşuyor. Şöyle ki idari izin ile resmi tatil olan günler vatandaşlar tarafından karıştırılıyor. Bu günlerde banka şubeleri ve PTT şubelerinin açık olup olmayacağı da merak konusu oluyor.

Bugün Bankalar Açık mı ?

Özellikle bugün 9 günlük bayram tatili içerisinde yer aldığı için en çok kafa karıştıran günlerden biri. Evet idari izin ile bugün tüm kamu çalışanları tatil yapıyorlar. Ancak bugün resmi tatil günü değil. Dolayısı ile bugün banka şubeleri açık ve işlemlerine devam ediyorlar. Tüm bankacılık işlemlerinizi bugün mesai saatleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bugün Hangi Bankalar Açık Olacak ?

Bugün açık banka şubeleri merak edilse de aslında bugün tatil bir gün değil.. Dolayısı ile bugün açık olacak banka şubeleri arasında Şekerbank, Denizbank, Kuvety Türk, Albaraka Türk, TEB, ING Bank, Akbank, Burganbank, Odeabank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Alternatif Bank, Anadolubank, Halkbank, ICBC Bank, Emlak Katılım Bankası, Vakıfbank İş Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Türkiye Finans ve Yapı Kredi Bankası ‘ni sayabiliriz. Yani bugün tüm bankalar normal bankacılık işlemlerine devam ediyorlar.

Bugün EFT ya da Havale İşlemi Yapılır mı ?

Bugün bayram sonu idari izin ile tatil sayılmasına karşın resmi tatil değil.. Bu nedenle de bugün bankalar çalışıyor. İsterseniz banka şubelerine giderek, isterseniz de internet bankacılığı ve mobil şubelerden mesai saatleri içerisinde tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yani sorunuzun cevabı olarak bugün EFT ve Havale işlemleri yapılabilir. Öte yandan diğer tüm bankacılık işlemlerinizi de bugün gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir