Çek Ödeme Kredisi Detayları

Çek Ödeme Kredisi Detayları

Korona virüs salgını nedeni ile tüm dünya ekonomisi olumsuz olarak etkilenirken ülkemizde pandemiden olumsuz olarak etkilenen işletmelere yönelik önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Son açıklanan destek ile mevcut çeklerini ödemekte zorluk çeken bireylere ve işletmelere çeklerini kolayca ödeyebilmeleri için uygun şartlarla kredi sağlanıyor. İşte Çek Ödeme Kredisi detayları..

Çek Ödeme Kredisi Detayları

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), 3 ay anapara ve faiz ödemesiz, toplam 1 yıl (12 ay) vadeli ve yıllık % 9,5 faizli Çek Ödeme Destek Kredisi kullandırılacağını duyurdu. Mevcut çeklerini ödemekte zorluk çeken pek çok şahıs ve işletme için umut olan kredi kampanyası büyük merak konusu oldu. Peki çek ödeme destek kredisi nedir, çek ödeme kredisi şartları nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar;

Çek Ödeme Kredi Desteği Tüm Ayrıntıları

Hükümetin de destek ve önerileri üzerine harekete geçen Türkiye Bankalar Birliği (TBB) bir açıklama yaptı. Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamaya göre, yıllık ciro tutarına göre 1 milyon TL ile 10 milyon TL arasında ya da 5 milyon TL ile 50 milyon TL arasında çek ödeme destek kredisi kullandırılacak.

Çek Ödeme Kredisi Detayları

Çalışan Sayısını Korumak Şart

Çek ödeme destek kredisinden yararlanmak için mevcut çalışan sayısını korumak ve işçi sayısını azaltmamak şart. Şubat ayı sonu itibariyle kayıtlı çalışan sayısını koruyan firmalar bu kredi imkanından yararlanabilecekler. Kredi başvuruları ise 30 Mart 2020 tarihinde başlayacak. Kredi için sektör farkı olmadan salgından etkilenenler işletmeler başvurabilecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir