Cep Telefonlarına Taksit Süresi Uzatıldı

Cep Telefonlarına Taksit Süresi Uzatıldı

Cep telefonu almak isteyenleri mutlu edecek haber Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ‘ndan geldi. Cep telefonlarına taksit süresi uzatıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)  Başkanı Mehmet Ali Akben, cep telefonu için yapılan taksit süresi hakkında açıklama yaptı. Akben, 3.500 TL ‘yi aşan cep telefonu kredileri için 12 ay vadenin Nisan ayı sonuna kadar devam edeceğini duyurdu.

Cep Telefonlarına Taksit Süresi Uzatıldı

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, “3500 Lira ‘nın üzeri cep telefonu alımı için kullandırılan kredilerde 12 aylık (1 yıl) taksit imkanı bu yılın Nisan sonuna kadar sürecek.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ali Akben konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamada, “3500 Lira üstündeki cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit yapılabilmesine ilişkin düzenleme normal şartlarda 31 Ocak tarihinde sonra erecekti. Bu taksit olanağını Nisan ayının sonuna kadar uzattık.” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir