Çiftlik Bank Yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul Yakalandı

Çiftlik Bank Yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul Yakalandı
Kırmızı bültenle aranan Çiftlik Bank’ın yazılımcısı olarak adını duyduğumuz Cudi Cumhur Yurdakul İstanbul Emniyet güçleri tarafından yürütülen operasyonlarda adrese yapılan baskın sonucu yakalanarak ifadesi alınmak üzere göz altına alındı ve soruşturma devam ediyor.

Yurt Dışında Değilmiş

Çiftlik Bank olayı patlak verdiğinden beri hakkında devam eden yeni haberler ve gelişmelere gün geçmeden bir yenisi ekleniyor. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ve devam eden soruşturma kapsamında Maltepe’deki adreste yakalanan Çiftlik Bank yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.
Çiftlik Bank kapmasında yapılan tutuklamalara bir yenisi daha eklendi. Kurmuş olduğu piramit sistemi ile binlerce kişinin dolandırılmasına neden olan sistemin yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul’un önceki duyumlara göre yurt dışında olduğu söyleniyordu ancak İstanbul Emniyet güçleri tarafından düzenlenen bir operasyonla Maltepe’de gözaltına alındı.

Kırmızı Bültenle Aranan 6 Kişiden Biriydi

Yakalanması için kırmızı bülten çıkarılan 6 kişiden biri olan Çiftlik Bank yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul’un Maltepe’de olduğu haberleri üzerine yapılan operasyon sonucu yakalanan Cudi Cumhur’un soruşturma kapsamında ifadesi alınmak üzere göz altına alındı.

Mehmet Aydın Hala Kayıp

Kırmızı bültenle arananlardan biri olan Meymet Aydın’ın izine hala rastlanmadı ancak önceden alınan haberlere göre Mehmet Aydın’ın Uruguay’a kaçtığı hakkında bilgiler bulunuyordu. Yanında kendi erkek kardeşini götürdüğü bilgileri de söylentiler arasında bulunuyor. Kırmızı bültenle aranan 6 kişiden 2’si Mehmet Aydın ve kardeşi olarak biliniyor.
Önceki dönemlerde yakalanan Çiftlik Bank muhasebe sorumlusunun ardından soruşturma kapsamında olay yerinde bulunan dijital materyaller ve makineler ele geçirilmişti. Mali şube ekipleri tarafından yapılan incelemeler sırasında ele geçirilen dijital cihazlar aracılığı ile bitcoin madenlerinin üretildiği belirtilmişti.

65 Şirket Daha Piramit Satış Sistemi Kullanıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda yer aldığı üzere piramit satış sistemi üzerine kurulu olduğu belirlenen 65 şirkete daha soruşturma açılmış. Bu sistem Çiftlik Bank yazılımcısı Cumhur Cudi Yurdakul’un Çiftlik Bank’ta kullandığı sistem olarak biliniyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat