Cumhurbaşkanı’ndan EYT’lilere Müjde Geldi

Cumhurbaşkanı’ndan EYT’lilere Müjde Geldi

Cumhurbaşkanı’ndan EYT’lilere müjde geldi. Kısaca EYT olarak anılan Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son dakika müjdeli haber bugün Cumhurbaşkanlığı ‘ndan geldi. Kısa süre önce EYT mağdurlarına ilişkin bir komisyonun kurulması talimatını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu talimatının ardından görüşmeler hız kazandı.

Cumhurbaşkanı’ndan EYT’lilere Müjde Geldi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın talimatıyla Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT Mağdurlarının) sorunlarını inceleyecek bir komisyon kuruluyor.  Kurulacak bu komisyon akademik çalışmalar yaparak detaylı bir rapor hazırlayacak. Hazırlanacak bu detaylı rapor ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT ’lilere çözüm için Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bir komisyon kurulması yönünde talimat verdi. Prim gün sayısını doldurduğu halde emeklilik için yaşı bekleyen çalışanlar sorunlarına çözüm bekliyor. Çözüm için adım ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Talimatın Ardından Taraflar Görüşmelere Başladı

Cumhurbaşkanının bu talimatı sonrasında EYT ’liler ile ilk görüşme de yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Vekili Vedat Bilgin 5 Eylül tarihinde EYT ’lilerle görüştü. Görüşmede Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT’liler ) mağduriyet yaşadıkları konulara ilişkin hazırladıkları dosyayı Vedat Bilgin’e sundu. Aynı görüşmede bu mağduriyetin giderilmesi için kurulacak komisyonun işleyişiyle ilgili detaylar da konuşuldu. Bu kapsamda kurulacak komisyon EYT ’lilerin sorunlarıyla ilgili akademik bir çalışma yapacak.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde kurulacak bu komisyon, çalışmaları tamamlamasının ardından da bir rapor hazırlayacak. Hazırlanacak rapor ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ a sunulacak. Raporun sunumunun ardından hükümetin nasıl bir adım atacağı ise merak konusu.

EYT Derneği’nden Açıklama Yapıldı

EYT Derneği Başkanı Özüpak’ın açıklamasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a talimatıyla komisyon kurularak EYT’lilerin sorunlarıyla ilgili akademik bir çalışma sunulacak.

Özüpak, EYT, ABO, STAJ, GSS özellikle üzerinde durdukları konularla ilgili tüm mağduriyetlerin iletildiğini bildirdi.

Gönül Boran Özüpak, açıklamasına şöyle devam etti:

“Özgür ERDURSUN beyin geniş kapsamlı ve SGK’ dan mağduriyet yaratan konularla hazırlamış olduğu dosyamız kendilerine sunuldu.

Sayın Cumhurbaşkanımıza randevu talebimizi yineleyerek görüşmemizi tamamladık.

İletişim halinde olacağız.”

Cumhurbaşkanı'ndan EYT'lilere Müjde Geldi

Cumhurbaşkanı'ndan EYT'lilere Müjde Geldi

EYT’liler Miting Yaptılar

Öte yandan EYT’liler 8 Eylül tarihinde Ankara Tandoğan Meydanı’nda bir miting düzenlemişti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir