Cumhurbaşkanı'ndan Gençleri Koruyun Çağrısı

Cumhurbaşkanı'ndan Gençleri Koruyun Çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir ödül törenine katılmak için Lütfü Kırdar Kongre Merkezi’ ndeydi. Orada Yeşilay çatısı altında sigaradan alkolden ve uyuşturucudan bahsetti. Özellikle de terör örgütlerinin uyuşturcuyu finans kaynağı haline getirdiklerini, uyuşturucu olmasa örgüt adına orada bulunan bir tane insanın bulanamayacağını onların da bildiğini söyledi. Gençlerin sigara, alkol ve uyuşturucudan uzak durması gerektiğini ve burada en fazla görevin gençlerin yanı sıra ailelerine de düştüğünü anlatan Cumhurbaşkanı kendisinin vatandaşla konuştuğu esnada nerede bir sigara paketi görse hemen aldığını ve müzesine koyduğunu anlattı. Kendisine bu tutumlarından dolayı çok tepki geldiğini aktaran Erdoğan, anayasaya dikkat çekerek kanunlardan bahsetti.
Seçimlerle başa gelen insanların görevlerinden birinin de bu zararlı alışkanlıklardan insanları korumak olduğunu söyledi. Uyuşturucu, sigara ve alkolün yanı sıra kumar oynamanında kötülüklerinden bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunların hepsi ile de mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. O gece Erdoğana, eşi Emine Erdoğan, damadı olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da eşlik etti. Bu mücadeleye bakanlardan belediye başkanlarına kadar herkesle birlikte titizlikle çaba sarfetmeye çağırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Derbi Yorumu

19 Nisanda Kadıköy Ülker Stadyumu’ nda oynanan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi Türkiye’ nin gündemine oturmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ da konuşmasının bir bölümünde olaylı derbiden bahsetti. Maçın ne güzel normal seyrinde gittiğini binlerce kişi arasına katılıp kendini gizlemeyi başaran provokatörler yüzünden maçın yarıda kaldığını söyledi.
Maçta yaralanarak hastaneye kaldırılan ve kafası 5 tane dikiş atılan Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş hakkında ise, ülkemizin güzide teknik direktörlerinden olan Şenol Hoca’nın başına bir madde isabet ettiğinin ve hastaneye kaldırıldığını söyleyip geçmiş olsun dileklerini iletti. Bu maddeleri sahaya atanlar içinse Erdoğan, bu kişilerin araştırlması halinde ortaya alkolik insanlar olduğu çıkacağını söyledi ve bu hareketleri akli durumu ve sağlığında herhangi bir problem olmayan bir insanın yapmasının çok zor olduğunu belirterek ödül töreninde ki konuşmasını sonlandırdı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat