Denizbank Nefes Kredisi Tüm Detaylar – 2020

Denizbank Nefes Kredisi Tüm Detaylar – 2020

Denizbank Nefes Kredisi ile tüm KOBİ’ler nefes almaya devam ediyor.. Denizbank, Covid-19 salgınının ekonomiye olan olumsuz etkilerinin en aza indirilmesine katkı sağlamak amacı ile TOBB Nefes Kredisi projesinde katılımcı banka olarak dahil oldu.

Denizbank Nefes Kredisi Tüm Detaylar – 2020

TOBB Nefes Kredisi, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, KOBİ ’lere düşük faizli kredi sağlamak için yeniden hayata geçirildi.

TOBB Nefes Kredisi kapsamında Denizbank, bu önemli dönemde elini tekrar taşın altına koyarak, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve KGF (Kredi Garanti Fonu) desteğinde yıllık % 7,5 faiz oranı ile kredi kullandırarak KOBİ ’lerin ekonomik anlamda rahat bir nefes almasına destek olacak.

Denizbank Nefes Kredisi ‘nin, 2020 yılı içerisinde anapara ve faiz ödemesi olmayacak. Nefes Kredisi geri ödemesi ise 2021 yılında eşit 12 taksitle yapılacak. Denizbank Nefes Kredisi, KOBİ ’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değerin bilinciyle, esnafın ve küçük işletmelerin ihtiyaçlarına kolay, hızlı ve uygun maliyetle çözüm sunmayı hedeflemektedir.

Denizbank’tan Nefes Kredisi Açıklaması

Nefes Kredisi ile ilgili DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş şu ifadeleri kullandı; ” Ekonomimizi ayakta tutan, istihdamın, üretimin, ihracatın yükünü sırtlayan KOBİ’lerimizin yanındaki güç olmak amacıyla, piyasa faiz oranlarının altında gerçekleştirilen tüm projelerde hep ön safta yer aldık. KOBİ’lerimiz, Koronavirüs ile mücadelenin zirveye çıktığı bu hassas dönemde ülkemiz için büyük fedakarlıkta bulunarak kepenklerini gönüllü olarak kapattı. Birçok tezgah, dükkan, fabrika uzun süredir faaliyet gösteremiyor. Onlar üzerine düşeni yaptı, şimdi bu toprakların ürettikleri ile ekmeklerini kazanan bizler de; üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.

Bugüne kadar özellikle KOBİ’lere ve küçük esnafa sunduğu destekle, Türkiye’de sürdürülebilir
kalkınma ve sosyal dengenin oluşturulması yönünde önemli misyon üstlenmiş bir kurumuz. Bu
değerli mirastan aldığımız güçle, yeniden önemli inisiyatif üstlenerek TOBB ve KGF desteği ile,
yıllık yüzde 7,5 faiz oranlı ve üst limiti 50.000 TL ve 100.000 TL arasında değişen “TOBB Nefes
Kredisi”ni hayata geçiren banka konumunda yer alıyoruz. Yağmurlu havada şemsiyeyi kapatmıyor, 2020 yılında bir kez daha KOBİ ’lerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. ”

Denizbank Nefes Kredisi 3. Kez Hayata Geçti

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, açıklamalarını şöyle sürdürdü;  ” 2017 yılında KOBİ ’lerimize düşük faiz imkânı tanıdığımız ilk Nefes Projesi önümüze geldiğinde, hiç tereddüt etmeden tek özel banka olarak yerimizi aldık; devrim niteliğindeki bu iş için taşın altına elimizi koyarak toplam 12.000 KOBİ ’ye, 1,1 milyar Lira kredi kullandırdık.

Denizbank Nefes Kredisi

2018 yılında da, piyasada mevduat faiz oranı % 15 ’e yakın, kredi faiz oranları ise % 17 – 18 ’ler civarında iken, aylık % 0,99 faizli kredi imkânı ile KOBİ ’lere nefes aldırmak üzere yeniden bir araya geldik. Toplam 1,3 milyonun üzerinde işletmenin üye olduğu TOBB, Hazine Müsteşarlığımız ve Kredi Garanti Fonu (KGF) desteği sayesinde 4 banka ve 2 katılım bankası güçlerimizi birleştirdik, kamu bankalarının yanında yine tek özel banka olarak yerimizi aldık. Bu projede de toplam 8000 KOBİ ’ye, 1,2 milyar Lira kredi kullandırdık.

Şimdi ise; üçüncüsü tesis edilen Nefes Kredisi projesinde, 3 Milyar Lira tutarında krediyi gerçek ihtiyaç sahibi KOBİ ’lerimize aktarmak için var gücümüzle çalışacağız. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir