Denizbank Nefes Kredisi

Denizbank Nefes Kredisi

Denizbank Nefes Kredisi ile KOBİ’lere aylık 0,99 Faiz Oranlı 200 bin TL’ye kadar kredi imkânı! Geçtiğimiz yıl ilk defa verilmeye başlanan Nefes Kredisi 2018 yılında da KOBİ’lere verilmeye devam ediyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı oda ve borsa üyesi olan KOBİ’ler aylık 0,99 faiz oranı ile 200.000 TL’ye kadar Denizbank Nefes Kredisine başvurabilecek.

Nefes Kredisi Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ve Denizbank arasında yapılan bir anlaşma ile verilen bir kredidir. Krediyi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalara üye olan KOBİ’lere 6 ay anapara ödemesiz dönem (ayda bir faiz ödemeli) içeren, sonraki 12 ay aylık eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay vadeli olarak, aylık %0,99 faiz oranı ile vermekteyiz.

Kredi Özellikleri Nelerdir? Ne Kadarlık Krediye Başvurabilirim?

Nakdi ve Ticari kredidir,
6 ay anapara ödemesiz dönem (ayda bir faiz ödemeli) içeren, sonraki 12 ay aylık eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay vadeli olarak uygulanır,
Faiz oranı aylık sabit %0,99 olarak uygulanır,
Kullandırılacak kredilerde %85 oranında KGF kefaleti olacaktır,
Kefalet tutarı üzerinden %0.03 (on binde üç) KGF komisyonu tahsis edilecektir,
Müşteri başına kredinin üst limiti 200,000 TL olup, TOBB ve bağlı odalar, ilgili oda üyeleri için bu üst limiti aşağı yönlü olarak revize etme yetkisine sahiptir.
Denizbank Nefes Kredisi

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kobi Olmak:
Nefes Kredisi’nden faydalanabilmek için KOBİ statüsüne haiz olmak gerekmektedir. Yıllık cirosu veya aktif büyüklüğü 40 milyon TL veya altında olan, 250 kişiden az personel çalıştıran bütün işletmeler “KOBİ” statüsünde sayılır.
Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’ne üye odalardan birisinin üyesi olmak:
Nefes Kredisi’nden TOBB’a üye oda ve borsalara üye olan KOBİ’ler faydalanabilir. Başvuru esnasında ilgili odadan alınmış “Nefes Kredisi” ifadesi geçen belge talep edilecektir.
Faaliyet sektörü aşağıdaki sektörler olmamalıdır:
Eczaneler,
Kooperatifler,
Döviz Büfesi/Bürosu,
Factoring Şirketleri
Emlakçılar
Mali Müşavirler
Yeminli Mali Müşavirler

Nefes Kredisine Nereden Başvurabilirim?

Size en yakın Denizbank şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir