Denizbank'tan Ciftciye 300 Milyon YTL Kredi

Denizbank'tan Ciftciye 300 Milyon YTL Kredi

Denizbank İşletme ve Tarım Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Tarım Şenliği kapsamında dağıtılacak 150 bin Üretici Kart ile üreticilere 300 milyon YTL kredi kullandırmayı hedeflediklerini söyledi. Ertürk, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde başlattıkları “Tarım Şenliği” kapsamında dün Kayseri’de düzenledikleri bilgilendirme toplantısında, bu tür toplantılarla 6 bin 500 üreticiye, ekonomi, kuraklık, küresel ısınma, verimlilik ve Avrupa Birliği süreci konularında eğitim vereceklerini söyledi.

8 bin üreticiye eğitim

Yaklaşık 8 bin üreticiye de toprak analizi ve hayvan küpelemesi gibi konularda eğitim verileceğini kaydeden Ertürk, “Amacımız, Türkiye’de kayıtlı 3 milyon üreticiye ‘Denizbank tarım bankacılığı yapıyor’ mesajını götürmek. Bu kapsamda Türkiye çapında 270 kişilik ekip oluşturduk. Bu arkadaşlarımız köy köy dolaşıp, Tarım Şenliği’nin sunduğu fırsatları anlatıyorlar. Şenlik kapsamında maddi durumu iyi olmayan 25 üreticimizin çocuğunu, ilköğretimden üniversiteye kadar burslu okutacağız. Bilgisayar ihtiyacı olan okullarımıza da destek vereceğiz” dedi.

Tarım kredilerini, Üretici Kart’ta topladıklarını ifade eden Ertürk, “303 değişik krediyi bu kart üzerinden verebiliyoruz. Şenlikte yaklaşık 150 bin üreticimize bu kartı vermeyi hesaplıyoruz. Bu, üreticimize 300 milyon YTL kredi desteği anlamına geliyor. Üreticilerin TC kimlik numaralarını ve bulundukları ilin plaka kodunu yazarak, 4415’e SMS göndermeleri yeterli” dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

2 Comments

  1. sayın yetkılı ben mardın kızıltepe çifçilikle uğraşan çifçi esnafıyım çifçi kartı için baş vurdum alamadım nedeni kredi kartım takibe girdi borcumu iki gün içinde kapattım şu anda garanti ile çalışmaktayım sizden bilgi arzederim saygılarımla

  2. Sayın yetkili ben koyunlu çiftlıyınde çiftçilikle üğraşmaktayım daha önce sizin bankanızdada ikitane traktör almıştım 4000 bin dönum arazim var eyer bana 300 bın tl kıredi verirsenız sizin bankanıza tekrar dönmek istiyorum şu anda zirat bnk ve garantılede çalışıyorum bana bu krediyı verırsenız 2 yıllığına hemen sıze dönecem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir