Dev Banka 200 Şubesini Kapatabilir

Dev Banka 200 Şubesini Kapatabilir

ABD ve Avrupa da ekonomi ve finans alanında sıkıntılı günler yaklaşıyor mu? Son dönemlerde gizli bir ekonomik darboğazın tüm dünya ekonomisini etkileyeceğine dair tahminler açık açık dile getirilmeye başladı. Bu finansal krizin ön ayak sesleri midir bilinmez ancak Almanya’nın en büyük ikinci bankası olan Commerzbank, bazı çok sayıda şubesini kapatmayı değerlendiriyor. Dev banka 200 şubesini kapatabilir..

Dev Banka 200 Şubesini Kapatabilir

Almanya’nın önce gelen ekonomi kaynakları tarafından duyurulan bilgilere göre Almanya ‘nın en büyük bankaları arasında ikinci sırada yer alan Commerzbank, bazı şubelerini kapatmayı değerlendiriyor. Şubelerin kapatılmasına gerekçe ise artık kullanıcıların büyük çoğunluğunun internet bankacılığını tercih etmesi olarak gösteriliyor.

Yaklaşık 1000 şubesi bulunan Commerzbank, rakiplerinin internet bankacılığına daha fazla yöneldikleri bir ortamda geniş bir şube ağına sahip olmayı sürdürüyordu. Commerzbank’ın, halen faal durumda olan 1000 şubesinden en azından 100 ya da 200 ‘ünü kapatması bekleniyor.

Dev Banka 200 Şubesini Kapatabilir

Almanya’nın En Büyük İkinci Bankası

Almanya’nın en büyük bankası bilindiği gibi Deutschebank.. Avrupa’nın en büyük emlak bankası olan Eurohypo’u ve Dresdner Bank’ı devraldıktan sonra Commerzbank, Deutschebank’tan sonra en büyük ikinci banka haline geldi. Merkezi Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Commerzbank ‘ın  cirosu yaklaşık 615 milyar euro tutarında…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir