Dev Firma O Modeli Türkiye ‘de Üretecek

Dev Firma O Modeli Türkiye ‘de Üretecek

Dev firma o modeli Türkiye ‘de üretecek. Renault tarafından üretilecek 5. nesil Clio ’nun hibrit üssü Bursa olacak. Renault yeni nesil Clio ‘nun üretimi için nihai kararını verdi. Üretim bandından çıkacak Hibrit Clio ‘ların üretim üssü Bursa olacak.. Hem motor hem üretim anlamında diğer fabrikaların da ihtiyacının Bursa’dan karşılanacağını belirten Renault Avrasya Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Nicolas Maure, “Bursa’ya hibrit için 306 milyon Euro yatırım yaptık. Ana tedarikçimiz Türkiye olacak” ifadelerini kullandı.

Dev Firma O Modeli Türkiye ‘de Üretecek

Yılın ilk otomobil fuarı Cenevre Avrupa’da kapılarını dünya basınına açtı. Cenevre Otomobil Fuarı, Paris ve Frankfurt ‘un tersine, tarafsız olmasından dolayı, Fransız, Alman, Koreli, Japon ve İtalyan üreticiler için önemli bir gösteriye dönüştü.

Yeni Nesil Hibrit Clio İlk Kez Görücüye Çıktı

Cenevre Otomobil Fuarı ’nın Türkiye pazarı için en büyük önemi Bursa ‘da üretilen Renault Clio oldu. Tamamen yenilenen 5. Nesil Clio ’nun dünyaya tanıtımı fuarda gerçekleştirildi. 2013 yılından bu güne Avrupa ’da sınıfının en çok satan modeli unvanını koruyan Clio ’nun ilk kez hibrit versiyonu da Bursa fabrikasında üretilip dünya pazarlarındaki yerini alacak.

Bursa Renault Firmasının Hibrit Üssü Oluyor

5. Nesil Clio için diğer fabrikalarda da üretilse, hibrit motor başta olmak üzere birçok parçanın Türkiye ’den alınması planlanıyor. Renault Avrasya Bölgesi Kidemli Başkan Yardımcısı Nicolas Maure, “Türkiye’deki tedarikçilerle çalışmaktan çok memnunuz; diğer fabrikalarda üretim başlaması durumunda ana tedarik yerimiz Türkiye olacak” dedi. Türkiye ’de üretilecek hibrit motorlar Clio dışında Captur ve Megane modellerinde de yer alacak açıklaması yapan Maure, “Renault olarak dizel ve benzinli motorlarda üretimimize devam edeceğiz. Hibrit versiyon dışında Clio’da yüzde 100 elektrikli versiyon olmayacak” şeklinde konuştu.

Bu kararla Bursa adeta Renault ’un hibrit üssü oldu. Renault Bursa Fabrikası ’nın önemi Yeni Clio birlikte daha da artıyor. Yeni Clio için yapılacak 306 milyon Euro ‘luk yatırımın, 181 milyon Euro ‘luk kısmı Bursa ’daki Oyak Renault fabrikasına ayrıldı. Clio ’nun ana üretim üssü olarak Bursa belirlenirken, pazardaki talebe göre Fransa ve Slovakya fabrikasında da üretim planlanıyor.

2019 Cenevre Otomobil Fuarı ‘nda 150 Yeni Model

5 Mart tarihinde kapılarını öncelikle basın için açan Cenevre Otomobil Fuarı, 17 Mart tarihine kadar açık kalacak ve bu yıl 900 ’den fazla otomobil modeli sergilenecek. Dünya ve Avrupa olmak üzere 150 ’den fazla modelin ilk kez görücüye çıkacağı fuarı 700.000 ‘in üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir