Devlet Bahçeli'den Abdullah Gül Tepkisi

Devlet Bahçeli'den Abdullah Gül Tepkisi
Türkiye tartışmalar ile erken seçime giderken Devlet Bahçeli’ den sürpriz Abdullah Gül çıkışı geldi. Geçtiğimiz günlerde Erbakan Ödül Töreni’ ne Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağlu ile birlikte katılan Abdullah Gül, bazı çevrelerce Saadet Partisi’ nin Cumhurbaşkanı adayı olacağına yoruldu. Bu yorumların en serti de Milliyetci Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ den geldi. Olası bir ortaklığın FETÖ’ nün ve PKK’ nın işine yaracağını söyleyen Bahçeli, attığı tweetlerde Türkiye’ nin seçime gittiği bu hassas dönemde içiride ve dışarıda düşmanlarının ayakta hazır beklediğine dikkat çekti. Abdullah Gül’ ün bu hamlesinin düşmanları sevindireceğine işaret etti. Tepkileri bunlarla sınırlı değildi.
Sosyal medyadan mesajlar yayınlamaya devam eden MHP lideri, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında toplumda inceden inceye bir algı operasyonunun yaratılmak istendiğini iddia etti. Sözlerine sık sık Yusuf Has Hacip’ in sözlerine yer vererek konuya dikkat çekmeye çalışan Devlet Bahçeli, siyasetin Abdullah Gül ile refaha kavuşamayacağını Cumhur İttifakının oluşturacağı refah ortamda huzur bulacağını sözlerine ekledi.
Recep Tayyip Erdoğan’ ın 2007 yılında Abdullah Gül’ den kardeşim diye bahsederek kendisini aday gösterdikleri ve desteklediklerini hatırlatan MHP lideri olası Saadet Partisi ya da çatı adaylığında dostluğa ihanet edeceğini ağır bir dil ile ifade etti. Bu sert açıklamalara ne 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül cephesinden ne de Saadet Partisi cephesinden herhangi bir yanıt gelmedi.

Seçimlerde Öne Çıkan “Saadet”  Faktörü

Türkiye erken seçim kararını Recep Tayyip Erdoğan’ ın ağzından duyduğu günden bu yana neredeyse her haber bültenin de Saadet Partisi ile ilgili bir haber bulunmaya başladı. Genel Başkan Temel Karamollağlu yaptığı yorumlar ile kamuoyunda beğeni toplamayı başardı. Önce ki seçimlerde barajı dahi geçemeyen Saadet Partisi’ nin erken seçim döneminde bu kadar gündemde olması ve iki bloğunda ittifak çalışmaların partiyi kendi tarafına çekme adına görüşmeler yapması vatandaşta da şüphesiz şaşkınlık yarattı. İktidar partisine ağır eleştirilerini devam ettiren Saadet Partisi bir ittifak içerisinde bulunacak mı yoksa kendi adayıyla mı seçime girecek ilerleyen günlerde göreceğiz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat