Diriliş Ertuğrul'da Yeni Sezonda Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul'da Yeni Sezonda Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul’da yeni sezon bombası! Diriliş Ertuğrul’da yeni sezonda neler olacak? Senaryo nasıl devam edecek? Diziden ayrılacak isimler var mı ve yeni sezonda diziye kimler dahil olacak? TRT 1 ekranlarının en çok izlenen dizilerinin başında olan Diriliş Ertuğrul’dan beklenen haber geldi! Milyonlarca vatandaşın sabırsızlıkla beklediği dizinin yeni sezon çekimleri başladı!

Diriliş Ertuğrul Ne Zaman Başlayacak?

İzlenme rekorları kıran, reyting listelerinin zirvesinden düşmeyen ve en çok izlenen dizilerin başında gelen TRT 1 ‘de yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un yeni bölümlerinin çekimlerine başlandı. Dizinin yeni sezon bölümlerinin Eylül ayının ortalarında yayınlanması bekleniyor.
Diriliş Ertuğrul geçtiğimiz sezonun finali olan 121. bölüm ile unutulmaz bir sezon finali yapmıştı. 4 sezondur ekranın fenomen yapımlarından olan Diriliş Ertuğrul dizisi, 5. yeni sezonuyla hayranlarının karşısına geçmenin hazırlıklarını yapıyor. Diriliş Ertuğrul dizisinden beklenen haber geldi!

Sezon Finalinde Neler Yaşanmıştı?

Ertuğrul Bey, Ögeday Han’a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğrul’dan Selçuklu’nun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Hayme’nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti. Moğol karargâhında ise Ögeday Han’ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı. Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı.
Turgut ve Bamsı, Almıla’nın aslında Noyan’ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul’a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası’na doğru yola koyulmuşlardı. Ertuğrul ve alplar, Noyan’dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası’na gelebilecekler mi? Osman’ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman’a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi?
Peki Ögeday’ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak?

Diriliş Ertuğrul’da Yeni Sezonda Neler Olacak?

Diriliş Ertuğrul dizisinin 5. sezonunda artık hikaye Ertuğrul Gazi’den Osman Gazi’ye doğru kayacak. Osman Gazi’nin hikayesine geçişin yavaş olacağı ve 10’lu yaşlardan itibaren yansıtılmaya başlanacağı belirtiliyordu.
Diriliş Ertuğrul’un 5. sezonu hakkında bilgi veren Mehmet Bozdağ, çekimlerin Eylül ayının ortasında başlayacağı müjdesini verdi. 10 yıllık zaman atlamasının yaşanacağı dizide Ertuğrul’un oğlu Osman ve diğer önemli roller için geniş bir cast çalışması yapılıyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir